Pociąg Wrocław-Berlin na stałe? Jest taka szansa

Dorota Kuźnik | Utworzono: 11.07.2017, 09:45 | Zmodyfikowano: 11.07.2017, 09:45
A|A|A

Kolej Wrocław-Berlin na stałe? Tego chcą pasażerowie, którzy licznie korzystają z weekendowego kursu łączącego stolicę Dolnego Śląska ze stolicą Niemiec. Nad tym by utrzymać połączenie już teraz pracują przedstawiciele obu państw. 

Mają na to 1,5 roku, ponieważ zgodnie z umową pociąg ma kursować do końca 2018 roku. W tej sprawie prowadzone są już negocjacje ze stroną niemiecką, a w sierpniu ma dojść do spotkania między przedstawicielami obu krajów. Dyskusja ma dotyczyć nie tylko połączenia, które weekendowo dziś realizuje Pociąg do Kultury, ale też pozostałych, które kończą się w okolicach granicy.

W debatę zaangażowany jest także przewoźnik, czyli koleje dolnośląskie. Ich prezes, Piotr Rachwalski powiedział dla Radia Wrocław, że walka trwa, bo jest połączenie jest tego warte. - Póki co marszałek jest umówiony w sierpniu na pokładzie pociągu z ministrem transportu po stronie niemieckiej - mówi Piotr Rachwalski.

O tym, że połączenie Polski z Niemcami ma potencjał, świadczą liczby. Między kwietniem a grudniem zeszłego roku z pociągu do kultury Wrocław Berlin skorzystało ponad 22 tysiące pasażerów.

REKLAMA

To może Cię zainteresować