EABS: Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)

Radio RAM, Radio RAM | Utworzono: 06.07.2017, 16:14 | Zmodyfikowano: 06.07.2017, 16:14
A|A|A

Debiutancki krążek EABS pt. "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)" w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu - Krzysztofowi Komedzie. "Repetitions" to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego. Album jest sumiennie wyselekcjonowaną dawką utworów zaaranżowanych przez Krzysztofa Komedę do etiud baletowych, filmów fabularnych, krótkich metraży, dokumentów, animacji oraz kompozycji ilustrujących wiersze polskich poetów recytowanych po niemiecku. Starannie dobrane kompozycje, konteksty filmów z których pochodzi muzyka, a także teksty Marka Pędziwiatra tworzą z krążka "Repetitions" pewnego rodzaju concept album o kondycji ludzkiej duszy w XXI w.

Brzmieniu albumu towarzyszy idea "rekonstrukcji z dekonstrukcji". Ta charakterystyczna forma odnosi się do hiphopu, sampli oraz loopów, która poprzez środek wyrazu jakim jest jazz, pozwala uzyskać całkowicie nową i unikalną kompozycję. Na "Repetitions" nie usłyszymy utworów odegranych nuta w nutę. EABS w kompozycje Komedy wplótł autorską mieszankę brzmień hiphopu, jungle, funku, gospelu czy szeroko pojętej elektroniki. Nierzadko partie pianisty zastąpione są sekcją dętą, co dodatkowo porywa ludzi na koncertach granych przez EABS. To krążek, na którym słychać ducha jazzu lat 60, a zarazem futurystyczne wariacje na temat gatunku.

Warto zaznaczyć, że EABS to tegoroczny laureat „EMOCJI", nagrody przyznawanej przez Radio Wrocław KULTURA, w kategorii MUZYKA  za kreatywne i nowoczesne rekonstruowanie muzycznej przeszłości.

Radio RAM zaprasza na koncert:

EABS "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)"
15 października, godz. 18.00
Sala Koncertowa, al. Karkonoska 10
Bilety dostępne w Radiu RAM oraz na eventim.pl, ebilet.pl i biletin.pl

   

fot.  Hubert Misiaczyk

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować