Podróże z wolontariatem

Jan Pelczar | Utworzono: 14.01.2017, 10:06 | Zmodyfikowano: 14.01.2017, 10:06
A|A|A

Magdalena Drapaa przyjechała do Radia RAM specjalnie z Poznania. Ponad rok temu rzuciła pracę i poświęciła się podróżowaniu oraz wolontariatowi.

Wolontariat w podróży polega na pracy w zamian za mieszkanie i jedzenie. Przypomina się popularne określenie: wikt i opierunek.

Pierwszym przystankiem Magdy było gospodarstwo agroturystyczne w Lacjum. Włoch to do dziś jej miłość numer jeden.

 

Wyjątkowo było też w Andaluzji. Tam wolontariusze walczą m.in z pustynnieniem krajobrazu. Poszukiwani są permakulturyści.

Mimo udanych doświadczeń w Hiszpanii, Magda stawia na Włochy. Także kulinarnie. Nic dziwnego, skoro bawiła się tam m.in na weneckim karnawale, a pod Mediolanem odkryła swoją namiastkę raju na ziemi.

O praktyce i filozofii wolontariatu w podróży Magdalena Drapaa pisze więcej na swoim blogu Life in progress 528 oraz na profilu FB:Magdalenavagabonda.

W 2017 roku wolontariuszka, która była przewodnikiem Podróży z Radiem RAM będzie m.in budować ekologiczną wioskę w Dreźnie.

Magdalena zastanawia się też, jak wykorzystać ponownie ważną jeszcze wizę do USA. I chętnie wspomina dawną wyprawę po Stanach Zjednoczonych

W kolejnym tygodniu Podróży z Radiem RAM naszą przewodniczką będzie Karolina Grzech. Wspólnie spędzimy rok w ekwadorskiej dżungli. Karolina badała tam zwyczaje językowe ludu Kichwa.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować