RAM Session XXVI - Jabłonka

Maciek Przestalski | Utworzono: 29.12.2016, 20:38
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Poprzednie wcale nie były gorsze, ale z perspektywy kilku ostatnich miesięcy, można śmiało stwierdzić, że muzyka we Wrocławiu ma się bardzo dobrze. W październiku Kroki zagrały w kilka dni po wydaniu debiutanckiego materiału, album Meliki ukazał się w dniu RAMowego koncertu, a świetnie przyjęta Jabłonka, w styczniu wchodzi do studia.

Ostatnie RAM Session w 2016 roku zapowiadane było jako wydarzenie o naturze trip-hopowej, ale dzięki świetnym muzykom, gatunek ten został mocno poszerzony. Bas (i kontrabas) Wojtka Bergandera i perkusja Jarka Korzonka świetnie współgrały z gitarą Adam Barana. A wszyscy doskonale uzupełniali elektroniczne dźwięki Pawła Rycherta. I oczywiście pięknie śpiewająca, swoje pisane po polsku teksty, Pola Chobot bez której nie było by Jabłonki. To chyba dobry moment, aby przypomnieć, że wszyscy poznali się dzięki portalowi ogłoszeniowemu Gumtree?

Na kolejnym, dwudziestym siódmym RAM Session w czwartek 26 stycznia wystąpi Ania Kłys.

\

"Jesteśmy z Wrocławia i gramy triphop, po polsku". Piszą, że grają smutne piosenki ukształtowane przez mróz i listopadowe ciemności. Wprawiają zębatki w ruch, aż zaskrzypi i zaskwierczy. Lubią bawić się słowem, gatunkami i melodią, kombinować i niczym się nie ograniczać. 


Jabłonka to:
Pola Chobot - wokal, teksty
Adam Baran - gitara
Paweł Rychert - klawisze, produkcja, bitmacher
Wojtek Bergander - bas, kontrabas
Jarek Korzonek - bębny


XXVI RAM Session w czwartek 29 grudnia od 20:00 na 89,8 FM, a także na www.radioram.pl.
Retransmisja w niedzielę 1 stycznia w cyfrowej jakości DAB+ Radia Wrocław Kultura i na www.radiowroclawkultura.pl.


Słuchaj Radia RAM i wygraj zaproszenia na RAM Session.


Do tej pory na RAM Session zagrali: Positive Thursdays in Dub, Funky New Orleans, neony, Naaman, SYNAPTINE, Night Marks Electric Trio, YUUKI, Kapela Timingeriu, The Lions, Oxford Drama, NOTOPOP, ŜANĜO - Zmiana Wibracji Ziemi, Janek Samołyk, Bethell, Sinusoidal, Venter, ENDY YDEN, Tempus Fantasy, Michał Zygmunt Official Fanpage, HooDoo Band, TheCrackers, Poprzytula, Joanna Kaczmarek , Paśko i zespół Co To, Foliba Music, SLOW, Hello My Sunshine, Kroki i Melika.

REKLAMA

To może Cię zainteresować