Podróże z Radiem RAM: W poszukiwaniu wspinaczkowego raju

Jan Pelczar | Utworzono: 16.01.2016, 11:21 | Zmodyfikowano: 16.01.2016, 11:21
A|A|A

solisci.pl

W Podróżach z Radiem RAM naszym gościem był Łukasz Nowak: podróżnik i miłośnik wspinania. Na co dzień jest analitykiem finansowym, kiedy wypoczywa, też chce mieć przed sobą kilka zadań jednocześnie.

Ostatnio, przez Radżastan i Nepal, Łukasz wspiął się do sanktuarium Annapurny. Opowiedział nam o tej trasie i swojej fascynacji górami.

Nawet podróżniczy indywidualiści dobrze się czują w zgranej ekipie. Tak Łukasz tłumaczy paradoks, który leży u podstaw założonej przez niego strony i drużyny: soliści.pl

Nawet Bałkany mogą stać się egzotycznym kierunkiem - przekonywał nasz gość. Wszystko zależy od planowania.

Na końcu bałkańskiej wyprawy Łukasza był Stambuł. Dobrze czuł się także w Iranie.

Nasz gość poleca trasy do wspinaczek w Iranie i Gruzji. Między innymi Demawend i Kazbek.

Łukasz góry znajdzie wszędzie. Nawet na trasie Maroko-Sahara.

Wydaje się, że dla miłośnika wspinaczki Islandia to egzotyczny kierunek wypraw. Łukaszowi dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Po wizycie w Kijowie w czasie ostatniego Majdanu nawet Czarnobyl nie był dla Łukasza tak dramatyczny. Uważa jednak, że każdy powinien odwiedzić zonę

W planach naszego gościa teraz wyzwanie na pięć najbliższych lat: korona Ziemi. Nie odpuści nawet Antarktydy.

Oprócz wspinaczki przed Łukaszem także wyprawa na Kubę. Będzie tam w czerwcu. Za tydzień kolejni goście Podróży z Radiem RAM to rodzina Klawe - zabraknie tylko pięcioletniego Bartka, ale starszy o trzy lata Michał z rodzicami: Magdą i Przemkiem opowie o wakacjach w Gruzji i Armenii.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować