Kortez "Bumerang" (Płyta tygodnia)

Piotr Bartyś | Utworzono: 03.11.2015, 22:44
A|A|A

fot. materiały prasowe

Kortez to 25-letni kompozytor i wokalista z pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do Must Be The Music, gdzie nie został zauważony. 

Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana „Jazzboy Session EP”, na którą złożyły się trzy piosenki: „Zostań”, „Joe” i „co Myślisz?”. 

Kortez obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem, z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny, o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Jego debiutancka płyta „Bumerang” to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. W tym tygodniu Kortez może trafić na Twoja półkę – to nasza płyta tygodnia!

P.S. Przypomnijmy, że Kortez 12 września wystąpił we Wrocławiu w sali koncertowej naszego radia. I że było pięknie:)

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować