Zobacz Obamę na American Film Festival we Wrocławiu

Jan Pelczar | Utworzono: 08.10.2014, 10:54
A|A|A

Zdjęcia: American Film Festival

Na otwarcie 21 października nagrodzony w Sundance "Whiplash" o młodym perkusiście i jego brutalnym nauczycielu. Na zamknięcie pięć dni później "Foxcatcher" o zapaśnikach, który zdobył nagrodę za reżyserię w Cannes dla Bennetta Millera ("Moneyball", "Capote"). W rolach głównych Channing Tatum, Mark Ruffalo i Steve Carell.

Pojawią się też filmy z największymi gwiazdami Hollywood- m.in Alem Pacino ("Manglehorn"), Jamesem Franco ("Palo Alto"), Julianne Moore ("Mapa do gwiazd") i Susan Sarandon ("Pingpongowe lato").

Whit Stilman odbierze we Wrocławiu Indie Star Award podczas tegorocznego American Film Festival. Reżyser i producent kina niezależnego spotka się z widzami w Kinie Nowe Horyzonty. Podczas mistrzowskiej lekcji kina opowie o swojej pracy nad telewizyjnym serialem. - To nie przypadek, także na AFF pokażemy takie produkcje - mówi szefowa festiwalu Urszula Śniegowska:

Podczas American FIlm Festival będzie można obejrzeć cztery odcinki zachwycającego krytyków serialu "Fargo", wyprodukowanego przez braci Coen, autorów oryginalnego filmu kinowego oraz przebój telewizji Sundance - "Rectify".

Rozwija się także US in Progress - branżowy program, dzięki któremu twórcy amerykańskiego kina niezależnego znajdują w Europie pieniądze na realizację swoich produkcji, a branża filmowa w Polsce zyskuje amerykańskich klientów. Cieszę się, że festiwal przetrwał - mówi jego szef Roman Gutek:

Tegoroczny American Film Festival potrwa od 21 do 26 października. Dziś ogłoszenie programu na stronie americanfilmfestival.pl.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować