RAM Session V - Night Marks Electric Trio i Yuuki

Maciek Przestalski | Utworzono: 30.05.2014, 22:41 | Zmodyfikowano: 31.05.2014, 07:35
A|A|A

fot. Karol Czapski

Wszystko udało się doskonale, że pozwolę sobie na taki wstęp. O zaproszeniu Night Marks Electric Trio myślałem od początku cyklu koncertów w Radiu RAM. A nawet dłużej, bo właśnie jako skład grający muzykę na żywo „Najtmarksi” zaistnieli dla Wrocławia, Polski, a w końcu całego muzycznego świata. Wszystko zaczęło się od grania muzycznych jamów, na które zapraszali kolejnych gości. W pewnym momencie projekt Piotrka Skorpuskiego, Marka Pędziwiatra i Adama Kabacińskiego stał się jednym z najjaśniejszych punktów na kulturalnej mapie stolicy dolnego śląska. Wśród gości coraz częściej pojawiały się dobrze znane nazwiska, związane nie tylko z hip-hopowych okolic. I tak w końcu udało się, w kilka dni po pierwszym koncercie promującym ich debiutancką płytę, Nocne Marki wystąpiły w naszym Studio Słuchowiskowym.

Sytuacja okazała się doskonała podwójnie, bo kilka miesięcy wcześniej odezwała się do mnie Kasia Wypchło. Wysłała mi link do utworu „Myśli Ust” i zapytała, czy Yuuki też może kiedyś zagrać koncert w Radiu RAM. Kilka dni później Rafał Konert, który od samego początku wspomaga nas przy organizacji RAM Session powiedział, że skład Yuuki jest bardzo zbliżony do Night Marks Electric Trio. I tak wszystko nabrało wreszcie realnych kształtów.

Na jeden, bardzo wyjątkowy, podwójny koncert, udało się zaprosić oba zespoły. Spotykaliśmy się ekstremalnie deszczowy wtorek 27 maja. Mimo trudności komunikacyjnych w naszym wysokim, ale naprawdę bardzo kameralnym Studio Słuchowiskowym zebrało się rekordowe ponad pięćdziesiąt osób. Jako pierwsi zagrali laureaci tegorocznej nagrody Warto – Night Marks Electric Trio. W połowie koncertu Piotrek znany też jako Spisek Jednego zmienił się miejscami z Kasią, i tak na scenie, w studio i na antenie zaistniał zespół Yuuki.

Zdjęcia z koncertu: Karol Czapski oraz Ado Kasprzak

REKLAMA

To może Cię zainteresować