Święto jazzu czas zacząć (Posłuchaj)

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 01.04.2014, 16:49 | Zmodyfikowano: 04.04.2014, 11:26
A|A|A

fot. Nina Simone Bentley/ Wikipedia

W tym roku Wrocław odwiedzą takie gwiazdy jak: Terence Blanchard, Peter Cincotti, Kenny Garrett Quintet, czy uhonorowany ostatnio nagrodą Grammy Gregory Porter. Skąd u tego ostatniego zamiłowanie do nieustannego noszenia czapeczki? Tę tajemnicę, między innymi, zdradził w rozmowie z Piotrem Bartysiem członek Rady Artystycznej festiwalu Wojciech Siwek.

Jednak obchody półwiecza festiwalu to nie tylko międzynarodowe gwiazdy, ale i czołówka polskiej sceny. Podczas tegorocznego Jazzu Nad Odrą będziemy mogli zobaczyć: Leszka Możdżera, Piotra Wojtasika, Marka Napiórkowskiego czy też Kubę Stankiewicza.

- Palmy na scenie? I na to znalazł się sposób - opowiada Wojciech Siwek.

Plakaty festiwalowe, szczegółowe kalendaria wydarzeń, programy, anegdoty o artystach i przede wszystkim dużo zdjęć50 lat festiwalu Jazz Nad Odrą zostało opisanych i pokazanych w dwóch albumach wydanych na jubileuszową edycję imprezy. Autorami publikacji są Wojciech Siwek i Bogusław Klimsa. Pierwszy tom „biały” to zbiór informacji dotyczących wszystkich edycji festiwalu Jazz Nad Odrą od 1964 do 2014 roku. Tom drugi „czarny” to album z fotografiami muzyków oraz zespołów występujących na Festiwalu Jazz Nad Odrą od pierwszej jego edycji, do roku 2013.

Okrągły jubileusz to również okazja do wspomnień. Panowie przypominają najbardziej ekscytujące wydarzenia ostatnich 50 lat, ale i podliczają egzotyczne wydatki na festiwalowe bilety.

I o tym również wspominają w swojej rozmowie Piotr Bartyś i Wojciech Siwek.

REKLAMA

To może Cię zainteresować