Wypadek podczas koncertu na PPA

Radio RAM | Utworzono: 26.03.2014, 22:24 | Zmodyfikowano: 27.03.2014, 10:23
A|A|A

fot.GoHa Samo Ha

Wypadek podczas koncertu Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W Teatrze Capitol swój koncert miał wrocławski raper L.U.C.

W pewnym momencie, na początku występu artysta spadł ze sceny. - Nikt się tego nie spodziewał - mówił nam towarzyszący mu muzyk Bartosz Niebielecki:Publiczność została wyproszona z sali a na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. O stanie artysty mówi nam rzeczniczka przeglądu Joanna Kiszkis:Organizatorzy koncertu mówią, że L.U.C. musi przejść wszystkie badania. Artysta niedawno uległ wypadkowi. Na miejscu, w Teatrze Capitol pojawiły się policja i inspekcja pracy.

Na początku marca L.U.C miał inny wypadek, który przypłacił złamaną ręką i potłuczeniami. Podczas kręcenia ostatniej sceny do najnowszego teledysku spadł z roweru w czasie wykonywania ewolucji na rampie. Trafił wtedy na szpitalny oddział ratunkowy przy ul. Borowskiej.

Oficjalne oświadczenie o stanie L.U.Ca.

Drodzy Państwo,

W trakcie wczorajszego koncertu Łukasz L.U.C Rostkowski uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Po 30 minutach koncertu spadł do zapadni sceny. Nie stracił przytomności. Co więcej, po otrząśnięciu się z pierwszego szoku chciał kontynuować koncert, podobnie jak to uczynił po wypadku kilka tygodni wcześniej, który wydarzył się na planie jego najnowszego teledysku. W trakcie ujęć do utworu „Dziękuję" pochodzącego z antologii PRZEKRÓJ L.U.C połamał sobie rękę oraz poranił mocno szczękę, na którą założono kilka szwów. Determinacja artysty jest ogromna, ale tym razem głosy rozsądku zadecydowały o konieczności przerwania koncertu i przewiezienia go do szpitala. Tam został poddany serii badań. Zdiagnozowano u niego skręcenie i naderwanie odcinka szyjnego kręgosłupa, a także pogorszenie stanu wcześniejszych kontuzji- złamanej ręki oraz stłuczonej szczęki. W nocy L.U.C w gorsecie został wypuszczony ze szpitala i jest pod troskliwą opieką najbliższej rodziny.

Dyrektor Capitolu i PPA, Konrad Imiela, zadeklarował w dniu wczorajszym, że koncert zostanie w powtórzony w najbliższym możliwym terminie, jak tylko L.U.C wróci do pełni zdrowia. L.U.C również zapewnia wszystkich, że zamierza dokończyć dzieło. O terminie koncertu poinformujemy, jak tylko zostanie ustalony.

Rzeczniczka wrocławskiej oddziału Inspekcji Pracy, Agata Kostyk-Lewandowska, mówi Radiu Wrocław, że wczorajszy wypadek nie kwalifikuje się do zbadania przez Inspekcję.W tym roku Państwowa Inspekcja Pracy planuje kontrole w instytucjach kultury, zarówno we Wrocławiu, jak i na Dolnym Śląsku. Kostyk-Lewandowska zapewnia jednak, że nie ma to związku z wczorajszym zdarzeniem, a kontrole te były zaplanowane kilka miesięcy temu.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować