Fismoll "At Glade" - płyta tygodnia

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 18.06.2013, 12:00
A|A|A

Pierwotnie krążek miał trafić na sklepowe półki 4 czerwca. Tymczasem nastąpił mały poślizg i ostatecznie wydawnictwo dociera do nas 18 czerwca. W każdym razie na komplet 10 utworów warto było poczekać!

Do singlowego "Let's Play Birds", które przedpremierowo w Radiu RAM można było usłyszeć już wiele tygodni temu, dołączają teraz kolejne kompozycje, które przenoszą nas w świat wyjątkowej wrażliwości utalentowanego muzyka. Premierę płyty nasza rozgłośnia objęła swoim patronatem.

Już na długo przed wydaniem albumu jego zawartością, znaną chociażby z koncertów czy fragmentów publikowanych w sieci, zachwyciło się liczne grono słuchaczy jak i krytyków muzycznych. Twórczość gitarzysty, wokalisty, kompozytora, klimatycznie porównywana jest do dokonań takich artystów jak: Bon Iver, Sigur Ros, Ben Howard, Damien Rice, Arvo Pärt czy Olafur Arnalds - co stanowi doskonałą rekomendację.

Za produkcję materiału odpowiada jego wydawca - Robert Amirian. Z kolei masteringiem płyty zajęła się urzeczona talentem Polaka Mandy Parnell, która ma na swoim koncie współpracę z takimi sławami jak: Bjork, Sigur Ros, Depeche Mode, Roisin Murphy, Feist, PJ Harvey, Nick Cave, Little Dragon, Mum, Jose Gonzales, Matthew Herbert, Royksopp, Emiliana Torrini czy chociażby The White Stripes.

Fismoll "At Glade"

1. Flowering
2. To Dryad
3. Time Of Glimmers
4. Song Of Songs
5. Trifle
6. History Of The Moon
7. Let's Play Birds
8. Close To The Light
9. Let Me Breathe Your Sigh
10. Look At This

REKLAMA