L.U.C i Motion Trio - nasza płyta tygodnia

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 13.05.2013, 23:12
A|A|A

Akordeonowe Motion Trio i "niespokojny muzyczny duch", artysta, producent i performer Łukasz Rostkowski L.U.C niedawno opublikowali album „Nic się nie stało”. To fuzja akordeonu i "nowych brzmień".

W chwili ukazania się na rynku muzycznym płyty "Nic się nie stało" L.U.C. był gościem "Sobotniej kawy", a rozmawiał z nim Wojtek Jakubowski. Posłuchajcie:

Cz. I

Cz. II

- Co może stanowić efekt współpracy dwóch zjawisk artystycznych w postaci wiecznie tworzącego Rostkowskiego i absolutnie nietuzinkowego akordeonowego tria? Kolejne zjawisko. Jeszcze bardziej nietypowe. Łączące abstrakcyjność twórczości L.U.C-a z dźwiękami MotionTrio, hipnotyzującymi „skuteczniej niż Kaspirowsky”- tak o wspólnym przedsięwzięciu mówi sam L.U.C.

- Płyta „Nic się nie stało” to przede wszystkim opowieść o harmonii - zarówno w aspekcie muzycznym, jak i filozoficzno-życiowym. To bowiem opowieść o balansowaniu pomiędzy wartościami, o burzliwej drodze z depresyjnych zapętleń współczesności do dystansu i kontemplacji codzienności. Przy okazji jest to grająca postmundialowa pocztówka z Polski - dodaje.

- Muzycznie album to ujawnienie skrajnie odmiennych możliwości wykorzystania akordeonu - od sakralnych melodyjnych harmonii, futurystycznych brzmień, przez lekkie „ameliowo-surrealne” tematy wplecione w elektro-hip-hop, aż po szydercze, bawarskie szlagiery - zapowiada wydawca.

fot. Bartosz Maz

Nie zabrakło także gości. Na płycie usłyszeć można m.in. Anię Rusowicz, Czesława Mozila, Abradaba, Bukę i Vienia.

Na początku kwietnia ukazał się pierwszy singiel promujący wydawnictwo. To był pretekst by zaprosić słuchaczy do współpracy. Artyści chcieli stworzyć wspólnie z nimi ilustrację do kompozycji „Oda do młodości 2013”. Ogłoszono konkurs - przyjmowanie zgłoszń zakończono 7 maja.

O premierowej propozycji L.U.C mówi: – Oda to utwór, który z założenia ma zachęcać młodych ludzi do poszukiwania "zajawek", a dedykowany jest wszystkim tym, którzy między innymi właśnie dzięki pasjom mają apetyt na życie i czują się wiecznie młodzi. To utwór o chwilach, które nas definiują, chwilach ważnych, niezapomnianych.

Owe "zajawki", o których mówi L.U.C to krótkie, 11 sekundowe filmy nakręcone przez fanów. Najciekawsze złożą się na teledysk do utworu „Oda do młodości 2013”. Gotowy teledysk ukaże się w połowie maja.

Jednocześnie muzycy prezentują swój własny, zajawkowy i nieoficjalny klip.

REKLAMA