„Tak po prostu”... wraca po 12 latach

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 07.01.2013, 18:05
A|A|A

Od dobrych kilku lat fani dokonań Kuby Badacha i spółki domagali się wznowienia tego "kultowego" w wielu kręgach albumu. Pierwotny nakład bardzo szybko wyczerpał się tuż po premierze, a w ostatnich latach pojedyncze egzemplarze „Tak po prostu” wystawiane na aukcjach internetowych osiągały zawrotne ceny. W 2007 roku fani zespołu zorganizowali nawet na forum internetowym grupy specjalną akcję, w ramach której domagali sie dotłoczenia krążków. Jednak Polucjanci, którzy przy okazji premiery "Drugiej Płyty" w 2010 roku przemianowali się na Poluzjantów, byli niejako głusi te te prośby i konsekwentnie skupiali się na pracy nad premierowymi kompozycjami, czego efektem był kolejny longplay, "Trzy Metry Ponad Ziemią", wydany w 2011 roku.

Dopiero kilkanascie tygodni temu marzenia entuzjastów twórczości Polucjantów spełniły się - otrzymali upragnione "Tak Po Prostu". Ponieważ do czasów nam współczesnych nie zachowały się tzw. "ślady", niemożliwy był remastering materiału, w związku z czym piosenki brzmią dokładnie tak samo jak przed 12 laty.

Pod koniec 2012 roku Poluzjanci wyruszyli w trasę koncertową promującą album, dzięki czemu wrocławianie mieli okazję wysłuchać znakomitego występu w Klubie Eter.

A zatem w tym tygodniu przypominamy słuchaczom Radia RAM żywiołową, pełną młodzieńczej energii i optymizmu płytę. „Tak po prostu” to muzyka autorstwa Kuby Badacha, przepełniona elementami soulowymi i funkowymi, ale nie stroniąca od popu czy też rocka, a do tego znakomite teksty autorstwa, w większości, Janusza Onufrowicza. "Kosmos", "Słodycz", "Nie Ma Nas", czy chociażby "W Dół", podobnie jak pozostałe utwory, które trafiły na wydawnictwo, znów przeniosą nas w świat kreowany przez Kubę Badacha, Przemka Maciołka, Tomka Szymusia, Piotra Żaczka i Roberta Lutego.

Polucjanci  „Tak po prostu”

1.Kosmos     
2.I list do Koryntian     
3.Randka na księżycu     
4.Słodycz         
5.Perfect Guy     
6.Zocha
7.Nie ma nas     
8.Mała apokalipsa     
9.W dół
10.Głód sensacji     
11.Urodzinowa piosenka
12.Dwie połowy
13.Tylko ty i ja     
   

REKLAMA