Tori Amos symfonicznie. Płyta tygodnia

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 26.11.2012, 20:37 | Zmodyfikowano: 26.11.2012, 20:38
A|A|A

Wydając na początku października 2012 roku ten album artystka postanowiła dołączyć do grona takich wykonawców jak Sting, George Michael czy Peter Gabriel i przedstawia wybrane kompozycje ze swojego repertuaru z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.

Jak przyznaje sama wokalistka - jej spojrzenie na muzykę wciąż się zmienia. Od charakterystycznego brzmienia, wypracowanego przez lata, stylistyki, do której zdążyła nas przyzwyczaić, powoli zmierza w inne rejony. Coraz bliższe stają się jej klimaty, które  dały o sobie znać już na ostatnim albumie - Night Of Hunters, nagranym dla prestiżowej wytwórni Deutsche Grammophon.

Jednocześnie nowa kreacja jest pomysłem na uczczenie dwóch dekad obecności w show-biznesie. Doskonale znane utwory z 12 wydanych do tej pory albumów poznajemy w zupełnie nowej odsłonie.


Album "Gold Dust" ukazał się  1 października. Za jego produkcję odpowiedzialny jest John Philip Shenale. Tori towarzyszy Metropole Orchestra pod dyrekcją Julesa Buckley'a.

Tori Amos podczas październikowej trasy koncertowej, promującej nowy album odwiedziła także Polskę. Wśród kilku zaledwie miast, które odwiedziła artystka, znalazła się również Warszawa.

Tori Amos "Gold Dust"

1. FLAVOR
2. YES, ANASTASIA
3. JACKIE'S STRENGTH
4. CLOUD ON MY TONGUE
5. PRECIOUS THINGS
6. GOLD DUST
7. STAR OF WONDER
8. WINTER
9. FLYING DUTCHMAN
10. PROGRAMMABLE SODA
11. SNOW CHERRIES FROM FRANCE
12. MARIANNE
13. SILENT ALL THESE YEARS
14. GIRL DISAPPEARING

REKLAMA