Zagraliśmy z Iron Maiden! [ZDJĘCIA]

Radio RAM, Marek Zoellner | Utworzono: 02.07.2016, 20:30
A|A|A

Fot: Andrzej Owczarek

Brytyjska grupa koncertowała w stolicy Dolnego Śląska już trzykrotnie (ostatnio w 2003 roku), w niedzielę wystąpi po raz czwarty - na Stadionie Miejskim. Tymczasem metalowcy właśnie przy ul. Metalowców rozegrali mecz piłki nożnej z drużyną wrocławskich dziennikarzy. Dokładnie tak, jak ponad trzy dekady temu - w 1984 roku. Radio RAM reprezentowali Marek Zoellner i Gregor Niegowski.

W ekipie angielskiej zagrali między innymi Steve Harris, basista i założyciel Iron Maiden, technicy zespołu, grupa Raven Age. Muzycy okazali się lepsi od wrocławskich dziennikarzy. Wygrali 10:1. Jedyną bramkę dla wrocławian strzelił Gregor Gowans z serwisu dla obcokrajowców Wroclaw Uncut.


Naprzeciw drużyny Żelaznej Dziewicy stanęli dziś m.in dziennikarze redakcji internetowej Radia RAM, wielki fan metalu - Marek Zoellner (na zdj. poniżej) oraz znakomity na murawie - Gregor Niegowski

Móc powiedzieć: Zagrałem z Iron Maiden - to ogromna frajda. Ale pochwalić się, że zagrało się z nimi w piłkę i to jeszcze w takim historycznym meczu, w dodatku w czasie piłkarskich Mistrzostw Europy... Za nastolatka nosiłem długie włosy i o ich koncercie mogłem tylko pomarzyć. Dziś mogę marzyć o długich włosach, na długie pióra nie ma szans, ale... co mi tam. Zagrałem z Ironami! W gałę!!!" - cieszy się Marek Zoellner.

Poprzednie takie spotkanie miało miejsce 32 lata temu, również we Wrocławiu. Wtedy ekipa dziennikarzy przegrała z muzykami 6 do 1. Brał w nim udział Zdzisław Smektała, wieloletni wrocławski felietonista, dziennikarz, poeta i muzyk. 30 lat temu to on strzelił honorowego gola wrocławskich dziennikarzy:

Poniżej archiwalne zdjęcia i... film z tego meczu sprzed 32 lat!
Fot. Archiwum Zdzisława Smektały

Archiwalny film z tamtego meczu:

A już jutro Iron Maiden wystąpi na Stadionie Miejskim. To część trasy promującej najnowszy album zespołu pt. "The Book of Souls". To będzie ich czwarta wizyta we Wrocławiu, poprzednie koncerty grupa zagrała w 1984, 1986 i 2003 roku - wszystkie w Hali Stulecia. Przed legendą heavy metalu Anthrax porównywani do Metalliki czy Slayera i zaliczani do światowej czołówki trash metalu. Dwie gwiazdy światowego formatu jednego wieczora i jako support The Raven Age, w składzie którego gra syn Steve'a Harrisa, lidera Żelaznej Dziewicy. Otwarcie bram o godz. 17.30.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować