Konkurs Absurdalny

Radio RAM | Utworzono: 09.07.2017, 08:06 | Zmodyfikowano: 10.07.2017, 07:26
A|A|A

Zagadka na 22 września:

z kolonijną zupą, przed strachem po że, na samochód

Rozwiązanie zagadki z 21 września:

rachunków w banku = kont;
czyn = akt;
wywiadowca = kontakt

WYŚLIJ SMS o treści: RAM + odpowiedź + Twoje  imię i nazwisko pod nr 72280 (koszt 2,46 zł)

NAGRODA:

Karta podarunkowa o wartości 300zł na wykonanie okularów korekcyjnych.

Nagroda od Salonu Optycznego Opticare, ul. Krupnicza 7, www.opticare.com.pl

 

  • Opticare Salony Optyczne we Wrocławiu:
  • ul.Krupnicza 7
  • ul.Widna 6, lok.3
  • ul.Strzegomska 206, I pietro

Zapraszamy do odwiedzenia nas w wybranym salonie i skorzystania z profesjonalnego badania wzroku. Czekają na Was najnowsze TRENDY! W swojej ofercie mamy szeroki wybór markowych opraw - MaxMara, Chloe,  JimmyChoo, TomFord, Furla, Jaguar, Joop! i wiele innych. Zapraszamy!

 INSTRUKCJA OBSŁUGI ABSURDU:

Każde hasło absurdalne składa się z trzech części: pierwszej, drugiej oraz trzeciej - i to jest nawet logiczne dość. Przy czym zadanie polega na znalezieniu zamiennika-odpowiednika-synonimu-skojarzenia części pierwszej oraz części drugiej - i te złożone razem dadzą nam bezpośredni odpowiednik pasujący do części trzeciej hasła, która to część ogarnia całość zagadki!

I to już może nie brzmi zbyt jasno i logicznie, ale za to taka jest prosta życiowa prawda, że 1+2=3...

... żadna rewolucja choć na pierwszy rzut ucha brzmi kompletnie bez sensu.


REGULAMIN (LINK)

ARCHIWUM:
kosztownie, manifestacja, naprawia drogi: drogowiec; wiórek z dna, małe zera, wykonane byle jak: fuszerka; ekstaza, ugrupowanie, przeobrażenie: transformacja; poniżej, różowy, z miejsca na miejsce: podróż; twoja, do wystawianka, serki: twarożki; mała czarna, chlipie, cząstki: kawałka; z kreską nad es, kwateruje, chichotka: śmieszka; celem, drób żegna, chłopisko: bysio; lilak, o pięknej urodzie, chaotyczny: bezładny; prażołnierz i prażołnierz, do lania, jemu wolno (wojewoda); po i, niebo, raz (jeden); koniec, mnogi, z metalu (metaliczny); namów, a także, popatrz, słuchasz (radio); poniżej, poniżej bród, fiuuu fióóó (podmuchy), król zagrożony, niebo, szuler (szachraj), w serze, zgromadzenie, świętojańskie ziele (dziurawiec), od zachodu do wschodu, pastwisko na wysokościach, przodu buciska (nochala), z krowy, śmiech, nie siada (mucha), trzy czternaście, rzutka, zamiast kasku (pilotka), nie od, duży las, selekcja (dobór), nie lewy, przed koła w ruch, niby powstanie świata (prawybuch); średnica, wnęki, końce wyścigów(finisze); moja, ryża, guzdrała (maruda); takie ciastko, taka bluza, taka przesyłka (bezadresowa); ty i ty, nektary, wybujały (wysoki); azaliż, nie tamta, oddana lekturze (czyta); oto ziemia drzewa (topole); kłuje, spora bańka, kołysania (kolebania); w pojedynkę, do merdania, księżycówka (samogon); galopował, w rybie, profesjonalizm (biegłość); robi kura, do kreowania, z ubraniem (komoda); jeden, te właśnie, takie pieczywo (razowe); anty przed, pramłynek, ogniowa (pożarna); po szachu, postępki, nie ojcowski (matczyny); jej, nieszczelnym być, zakonnik (ojciec), w koszykówce, przed pecie, taki naleśniku (krokiecie), romek big, wnyk, o miłości (romansidło), spojrzenie zepsute, zepsuje się, oświadczali (zeznawali), zabawie, antykrowa, z zębami (grzebyk), niech się stanie, nie proszę pana, umie się zachować (obyty)

DAJCIE SIĘ ZWARIOWAĆ! ZAPRASZAMY! 

REKLAMA

To może Cię zainteresować