Akt oskarżenia dla policjantów, którzy przesłuchiwali Igora Stachowiaka

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 21.03.2018, 18:21 | Zmodyfikowano: 21.03.2018, 18:21
A|A|A

Odpowiedzą za przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem. Jest akt oskarżenia przeciwko czterem policjantom, którzy przesłuchiwali na komisariacie przy ul. Trzemeskiej 25-latka w maju 2016 roku. Śledczy nie zdecydowali się oskarżyć funkcjonariuszy o nieumyślne spowodowanie śmierci.

Rzeczniczka poznańskich śledczych potwierdziła, że funkcjonariuszy oskarżono o przekroczenie uprawnień w chwili przeszukania Igora Stachowiaka. Wskazano, że policjant Łukasz Rz. używał paralizatora nieproporcjonalnie do stopnia zagrożenia jakie stwarzał zatrzymany.

Oskarżeni nie przyznali się do winy i twierdzą, że przebieg zdarzeń był inny niż ten, który założyła prokuratura. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Prokurator dodała także, że zebrany materiał dowodowy nie daje podstaw do skierowania aktu oskarżenia w zakresie nieumyślnego spowodowania śmierci Igora Stachowiaka.

Maciej Stachowiak, ojciec 25-latka, powiedział nam w rozmowie telefonicznej, że nie zgadza się z decyzją poznańskiej prokuratury. Akt oskarżenia dotyczy przekroczenia uprawnień i znęcania się nad jego synem, a według Macieja Stachowiaka było to działanie ze szczególnym okrucieństwem.

REKLAMA

To może Cię zainteresować