Nocne wędrówki komendanta wrocławskiej policji. Był pijany i bez butów?

Radio RAM | Utworzono: 04.01.2018, 10:41 | Zmodyfikowano: 04.01.2018, 10:41
A|A|A

Jak dowiedziało się Radio RAM, Zbigniew Raczak, Komendant Miejski Policji we Wrocławiu został dziś w nocy znaleziony bez butów i z rozbitą głową, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu w pobliżu ulicy Hubskiej. Pogotowie wezwali pracownicy Straży Ochrony Kolei. Mężczyzna został przewieziony do szpitala przy ulicy Borowskiej, gdzie udzielono mu pomocy, mówi Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej:

- Komendant trafił do szpitala na SOR. Tam po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony do domu. Co się wydarzyło, czy to były kwestie zdrowotne, to polecił komendant wojewódzki niezwłocznie wyjaśnić i te kwestie są właśnie wyjaśniane.

Sprawą zajmuje się już Biuro Wewnętrzne Policji, a kontrolę do Wrocławia wysłał Komendant Główny Policji. - Jak wyglądało to wydarzenie na pewno będziemy wyjaśniać, bo trudno opierać się wyłącznie na doniesieniach medialnych. Natomiast Komendant Główny podjął decyzję by na miejsce wysłać oficerów Biura Kontroli z zastępcą biura na czele by wyjaśnili na miejscu wszystkie okoliczności, niezależnie od ustaleń Wydziału Kontroli KWP we Wrocławiu - powiedział Radiu RAM Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Zbigniew Raczak został szefem wrocławskiej policji w czerwcu 2017 roku. Zastąpił na tym stanowisku Dariusza Kokornaczyka, którego odwołano w związku ze sprawą śmierci Igora Stachowiaka.

REKLAMA

To może Cię zainteresować