A | A | A

Czeskie Lwy dla Polaków i „Já, Olga Hepnarová”

Utworzono: 2017-03-04 23:36 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Michalina Olszańska aktorką roku w Czechach, Michał Lorenc najlepszym kompozytorem. Doceniono ich pracę przy filmach „Ja, Olga Hepnarova” i „Masaryk”. Ten pierwszy powstawał m.in na Dolnym Śląsku i był koprodukowany przez wrocławskie Mediabrigade i Odra-Film.

Dwa Czeskie Lwy dla Polaków. Michalina Olszańska nagrodzona za tytułową rolę w filmie „Ja, Olga Hepnarova”. Ze sceny praskiego Rudolfinum powiedziała, odbierając statuetkę, że kocha wszystkich Czechów. – To nie była kurtuazja - dodała po gali w rozmowie z Radiem RAM:

Kompozytor Michał Lorenc ze statuetką za muzykę do filmu „Masaryk”, który zdominował galę rozdania nagród w praskim Rudolfinum. Zdobył aż 12 Czeskich Lwów, w tym za najlepszy film. Spodziewał się tego jeden z producentów kręconego m.in. na Dolnym Śląsku filmu „Ja, Olga Hepnarova”, Marcin Kurek:

 

PRZECZYTAJ RECENZJĘ JA, OLGA HEPNAROVA I POSŁUCHAJ WYWIADU Z PRODUCENTEM


Film „Ja Olga Hepnarova” nagrodzono też za drugoplanową rolę Klary Meliškovej. Na nominacjach skończyło się w przypadku polskich producentów, operatora Adama Sikory i charakteryzatorki Aliny Janerki. Michał Lorenc za muzykę do „Masaryka” zdobył swojego drugiego Czeskiego Lwa w karierze. Przed laty został nagrodzony za muzykę do „Zabić Sekala”.

POSŁUCHAJ WYWIADU Z ALINĄ JANERKĄ

ZDJĘCIA
WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Piotr  Bartyś
RAM wieczorową porą
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter