A | A | A

Ambasada Kanady rekomenduje EIT+

Utworzono: 2017-01-11 14:20 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Chodzi o wspólne projekty, jakie mogłyby realizować kanadyjskie startupy we Wrocławiu, albo z udziałem wrocławskiego centrum.
Zdjecia: EIT+

Mateusz Wilczyński z EIT+ tłumaczy, ze nie chodzi tylko o to aby zapewnić firmom miejsce w centrum i dostęp do laboratoriów: - Rozszerzać sieć firm, z którymi wspólnie moglibyśmy się ubiegać o fundusze unijne, rozwijać tutaj cały kampus, sieć nie tylko naukowców, ale także przedsiębiorców z dobrymi pomysłami i później komercjalizować efekty tej współpracy.

A Kanada to nie jedyny kierunek, w który spogląda EIT+. Trwają także negocjacje z partnerami z Chin i Emiratów Arabskich.

W wyremontowanym poniemieckim Kapusie Pracze na 23 tysiącach metrów kwadratowych działa kilkadziesiąt laboratoriów z najnowocześniejszą aparaturą - np. w pomieszczeniach typu typu clean room mogą powstawać mikroskopijne diody i tranzystory - 100 razy cieńsze niż ludzki włos. Ambasador Stephen de Boer nie krył podziwu:

- Będziemy rekomendować EIT+ jako dobre miejsce do współpracy dla kanadyjskich innowacyjnych firm oraz startupów. Tutaj mogliby prowadzić swoje badania, bo laboratoria wyglądają imponująco. Szczególnie firmy z sektorów nano i biotechnologii.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Piotr  Bartyś
RAM wieczorową porą
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter