Wrocławskie Humanitarium od nowa?

Radio RAM, Przemek Gałecki, BT | Utworzono: 14.09.2017, 17:31 | Zmodyfikowano: 14.09.2017, 17:31
A|A|A

fot. eitplus.pl

Interaktywne centrum popularyzujące naukę na Praczach Odrzańskich działa od końca 2011 roku. Humanitarium powstało w ramach budowy Centrum Badań EIT+, które kilka miesięcy temu przeszło w ręce rządu. Jarosław Delewski, szef Departamentu Edukacji przyznaje, że pojawiają się różne scenariusze dla dalszego funkcjonowania Humanitarium, ale decyzje będą zapadać nie wcześniej niż pod koniec przyszłego roku.

- Wszystkie centra nauki w Polsce są zorganizowane jako jednostki kultury, to pozwala korzystać z dofinansowania unijnego dla jednostek kultury właśnie o takim charakterze, a także z pieniędzy rządowych, które są przeznaczone na prowadzenie takich jednostek.

 

Dzisiaj za to radni przegłosowali utworzenie instytucji kultury pod nazwą Centrum Nauki Humanitarium. Za było 22 radnych, 10 wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciw. 

W przyszłości Humanitarium miałoby mocniej zostać powiązane z wrocławskimi szkołami i pełnić podobną funkcję jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Nie zapadła jednak jeszcze decyzja, czy powstanie nowa siedziba Humanitarium, czy też miasto wykorzysta jeden istniejących z miejskich budynków.

REKLAMA

To może Cię zainteresować