Najciekawsze blogi mieszkańców Wrocławia

Radio RAM | Utworzono: 07.09.2016, 09:41
A|A|A

Największym wygranym okazał się blog wroclawskiejedzenie.pl, prowadzony przez Piotra Gładczaka, który wygrał w dwóch kategoriach. Galę uświetniły prelekcje ekspertów i niespodzianki.

Finał konkursu Blog Day Wrocław 2016 odbył się w Multikinie w Pasażu Grunwaldzkim przy liczącej niemal 80 osób widowni – blogerów, czytelników i symaotyków inicjatywy. Impreza rozpoczęła się od prelekcji zaproszonych ekspertów. Jako pierwszy wystąpił Dawid Tymiński (Secondhand Dandy), laureat ubiegłorocznej edycji konkursu, który przedstawił autorskie case study „10 zasad blogowania nie tylko dla dandysa”. Drugi z gości – Paweł Tkaczyk – opowiedział o „Poceniu się i nowych pomysłach, czyli o tym, czego potrzeba do blogowania z sukcesem”.

W kategorii „Kulinaria” nagrodzony przez jury został blog wroclawskiejedzenie.pl, który jest bardziej znany jako „Wrocławskie Podróże Kulinarne”. Nagrodę tej stronie, w otwartym głosowaniu, przyznali również Internauci. Co ciekawe, platforma prowadzona przez Piotra Gładczaka nie jest typowym blogiem kulinarnym. Autor nie dzieli się z czytelnikami przepisami na potrawy i dania, a recenzjami z odwiedzanych restauracji i innych punktów gastronomicznych w mieście. Od jakiegoś czasu stronę ubogacają rankingi najlepszych miejsc, w których dobrze zjemy i skosztujemy najlepszych przekąsek. W kategorii „Kultura i pasje” zwyciężyła hakierka.pl, czyli Amanda Waliszewska. Autorka prowadzi blog o technologii i programowaniu, na którym zdradza tajniki pracy w branży IT. Z kolei w kategorii „FotoBlog” wygrała strona edekimy.pl, prowadzona przez Jakuba i Agnieszkę Wańczyk. Edekimy.pl to opowiedziane obrazem historie rodzinne, z ciekawymi miejscami, wydarzeniami i sztuką w tle. Największą niespodzianką okazało się rozstrzygnięcie w kategorii „Moda i uroda”. Tę wygrał bowiem blog grubszesprawy.pl, prowadzony przez Agatę Kierzkowską. Autorka na swojej stronie pisze o modzie plus size i o tym, jak znaleźć swój styl będąc nieco grubszą. Jurorzy docenili stronę za nieszablonowość, przełamanie tabu i ciekawe podejście do tematu.

Każdy zwycięzca otrzymał pamiątkową statuetkę i nagrodę o wartości 500 zł ufundowaną przez Pasaż Grunwaldzki – organizatora konkursu.

Blog Day to konkurs na najciekawsze blogi prowadzone przez mieszkańców Dolnego Śląska. Organizowany jest od sześciu lat przez wrocławskie Centrum Handlowo-Rozrywkowe Pasaż Grunwaldzki. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.pasazgrunwaldzki.pl oraz na www.facebook.com/BlogDayWroclaw.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować