We Wrocławiu udało się zebrać ponad 1 milion złotych [ZDJĘCIA]

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 13.01.2019, 23:15 | Zmodyfikowano: 13.01.2019, 23:15
A|A|A

Fot. Piotr Kaszuwara/Andrzej Owczarek

22.50

Ostatecznie udało się zebrać 1 milion 18 tysięcy 513 zł i 98 groszy. 

21.10

591 569 tysięcy złotych i 11 groszy udało się zebrać podczas XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu - to informacje  z godziny 21.00. Dane pochodzą ze wszystkich sztabów WOŚP w naszym mieście i po podliczeniu większości puszek, które dostarczyło blisko 1000 wolontariuszy. To jednak nie koniec liczenia, bo nadal trwają aukcje w internecie. W tym licytacja serduszka, które z kosmosu przywiózł krasnal Niepodległy z Wrocławia. Najwcześniej pełną sumę zebraną podczas tegorocznego finału WOŚP poznamy wczesną wiosną - mówi Małgorzata Minorczyk:
 

Tegoroczny cel Wielkiej Orkiestry to zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś 50 takich szpitali.

Spokojnie w sztabach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Kilkuset policjantów w całym regionie pilnowało bezpieczeństwa wolontariuszy oraz tych, którzy pieniądze do puszek WOŚP wrzucali. Obyło się niemal bez żadnych incydentów.

Niemal niestety nie oznacza, że nie stało się nic. Najspokojniej było we Wrocławiu, bo w stolicy regionu policja nie odnotowała żadnych przypadków np. kradzieży puszek, czy choćby zaczepiania kwestujących. Do dwóch przestępstw doszło natomiast w Zgorzelcu, gdzie 27-letni mężczyzna ukradł puszki z pieniędzmi z dwóch sklepów. Podejrzany został już zatrzymany. W Jeleniej Górze 15-letniej wolontariuszce, niemal pustą puszkę ukradło dwóch mężczyzn, około 35-letnich, których wciąż poszukuje policja. Na szczęście skończyło się na strachu. Nieznany sprawca zabrał także puszkę WOŚP z jednego ze sklepów w Kłodzku, wykorzystując nieuwagę sprzedawcy. Na razie nie udało się go złapać.

18.10

Na pewno ponad 200 tysięcy złotych udało się już zebrać we Wrocławiu dla Wielkiej Orkiestry. Po godzinie 18.00 dwa największe sztaby - w Barze Barbara oraz w magistracie przy Placu Nowy Targ - informowały, że w sumie mają prawie 210 tysięcy z samych puszek. Te dwa miejsca skupiają ponad 800 z 1000 wolontariuszy kwestujących dziś na ulicach stolicy Dolnego Śląska. - Dokładne sumy będziemy znali dopiero pod koniec miesiąca, a nawet w okolicy marca - tłumaczy Małgorzata Minorczyk:

Bieg tyłem, krasnal w kosmosie, skakanie z dachu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, a także koncerty na Placu Nowy Targ, w Starym Klasztorze i w Starej Piwnicy - te i wiele innych wydarzeń towarzyszyło Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w stolicy Dolnego Śląska. Wrocławianie mają nadzieje, że rekord uda się pobić. Jeśli nie dziś to za rok:
 

Oficjalne wyniki tegorocznej akcji będziemy znali najwcześniej za kilka tygodni.

REKLAMA

To może Cię zainteresować