Endy Yden i Michael Bublé - dwa bieguny muzyki [PŁYTY TYGODNIA]

Radio RAM na podstawie materiałów wydawcy | Utworzono: 26.11.2018, 20:42 | Zmodyfikowano: 26.11.2018, 20:42
A|A|A

W piątek 9 listopada miała miejsce premiera długo wyczekiwanego debiutu płytowego Endy’ego Ydena zatytułowanego "GTFO!".  Album został wydany pod szyldem niezależnego labelu WIDNO Muzyka. Płytę sfinansowano dzięki wsparciu fanów i przyjaciół w ramach udanej akcji crowdfundingowej.

“Ta płyta jest zapisem lęków i uniesień w oczekiwaniu na wielki kataklizm. To głębokie zanurzenie w odmętach nostalgii w obronie przed nadmiernym zobojętnieniem. Doraźna kapsułka na uwierające uczucie niedopasowania. “GTFO!” to patchwork z pozornie różnych od siebie skrawków materiału. W przestrzeni brzmieniowej przenikają się na niej odwołania do schyłkowych Beatlesów, synthowych romantyków z lat 80-tych, zimnego, pulsującego krautu i popowych melodii nagranych z MTV na kasecie VHS w 1992 roku. “ - tak sam Endy mówi o swoim albumie.Podczas nagrań albumu swoimi talentami podzielili się muzycy, z którymi Endy Yden występuję na żywo - Wojtek Buliński, Marcin Karel i Kamil Pełka, ale też goście z zupełnie innych kontynentów muzycznych. Za miks materiału jest odpowiedzialny Piotr Pluta (Mikromusic, Pepe & Vincent Present), natomiast masteringiem zajął się Robert Szydło (Mikromusic). Oprawę graficzną albumu stworzył Jędrzej Guzik (twórca okładek płyt Fismolla, a także projektu graficznego dla kompilacji "Odkryj" Piotra Bartysia) w oparciu o prace Karoliny Wojciechowskiej i zdjęć Andrzeja Sieńkowskiego.

Kanadyjski wokalista Michael Bublé pod koniec września ogłosił wydanie dziesiątego albumu studyjnego w swojej karierze. Płyta pt. ❤ dzisiaj trafiła do sprzedaży. Jej producentem jest David Foster.  "Love" jest dziesiątym longplayem w dyskografii Michaela Bublé. Piosenkarz ogłosił wydanie płyty pod koniec września. Wytwórnia artysty od razu zapowiedziała, że nadchodzący album jest najbardziej romantycznym krążkiem w karierze Kanadyjczyka.

Bublé pracował nad Love z Davidem Fosterem i Jochemem van der Saagem. Na albumie pojawiły się głównie covery, ale nie zabrakło też autorskich kompozycji, w tym Love You Anymore, którą wokalista napisał wraz z Charliem Puthem.

Tracklista:

1. When I Fall In Love
2. I Only Have Eyes For You
3. Love You Anymore
4. La Vie En Rose (feat. Cécile McLorin Salvant)
5. My Funny Valentine
6. Such A Night
7. Forever Now
8. Help Me Make It Through The Night (feat. Loren Allred)
9. Unforgettable
10. When You’re Smiling
11. Where Or When
12. When You’re Not Here
13. I Get A Kick Out Of You

REKLAMA

To może Cię zainteresować