Pociąg do historii: Skarb średzki w całej okazałości, niezwykły pałac i święto dyni [POSŁUCHAJ}

Piotr Bartyś, Joanna Lamparska | Utworzono: 06.10.2018, 12:17 | Zmodyfikowano: 06.10.2018, 12:17
A|A|A

Pałac Pieszyce/fot. J. Lamparska

W ten weekend mnóstwo atrakcji dla miłośników zabytków! 6.10 w sobotę gratka dla tych, którzy nigdy nie mieli szans na zwiedzenie pałacu w Pieszycach. Od 15.00 bezpłatne wejścia, zaprasza właścicielka obiektu, warto skorzystać z okazji, bo takich wnętrz nie zobaczycie Państwo w żadnym innym miejscu. Pieszyce wzbudzają wiele kontrowersji ze względu na swój wystrój, ale sami musicie wyrobić opinię.

Nowa wersja obrazu przestawiającego właścicieli. Pojawia się na nim obecna właścicielka i w prawy dolny rogu Donald Tusk.

 Na zdjęciach przedsmak tego, co w środku.

Również w sobotę, w Wierzbnej, wsi z ruinami cysterskiego klasztoru, z pałacem i historią samolotu, który się tu rozbił, wielkie 3. Święto Dyni ( ciasta tutaj są wybitne! ).

fot.Pixbay 

A poza tym z okazji XXX-lecia odkrycia skarbu średzkiego, jednego z najcenniejszych znalezisk archeologicznych XX wieku w Europie, od 2 pażdziernika do 30 grudnia  w Muzeum Narodowym we Wrocławiu można oglądać całość odzyskanych zbiorów. Dzieje odkrycia skarbu, a także o swojej roli w tej historii opowiada oczywiście Joanna Lamparska

Zawitamy też do podwrocławskiej Żórawiny. Po co? Tego dowiecie się słuchając kolejnego odcinka "Pociągu do historii":

Najbliższym słuchaczem Joanny był jak zwykle Piotr Bartyś.  

REKLAMA

To może Cię zainteresować