Robert Brylewski nie żyje

Bartosz Synowiec | Utworzono: 04.06.2018, 09:10 | Zmodyfikowano: 04.06.2018, 09:10
A|A|A

Dla mnie, jak i dla kilku pokoleń, Robert Brylewski to postać kultowa. To m.in on zaczął grać jako pierwszy w Polsce punk rocka i reggae. To m.in. dzięki niemu dowiedziałem się jak działa świat dzisiaj, jak wyglądał kiedyś i to przez niego jeździłem przed laty po sklepach z kasetami magnetofonowymi w poszukiwaniu nagrań takich grup jak Izrael, Falarek Band, Armia czy Brygada Kryzys. Album „Legenda” grupy Armia to do dziś dla mnie jedna z najlepszych polskich płyt w historii.

Dzięki temu wszystkiemu rozwijałem tez swoje horyzonty muzyczne, a co za tym idzie charakter, bo muzyka dla człowieka w okresie dojrzewania ma chyba na to bardzo duży wpływ. Panie Robercie - dziękuję i czekamy na sygnał z centrali.

Robert Brylewski urodził się 25 maja 1961 roku w Warszawie. Był wokalistą, multiinstumentalistą i założycielem takich grup jak Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael, Falarek Band, 52um czy Armia. W 2012 roku wydał swoją autobiografię pod tytułem "Kryzys w Babilonie. Autobiografia". Zmarł 3 czerwca w niedzielę nad ranem po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej ciężkim urazem. O śmierci muzyka poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych zespół Izrael.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować