Klasyk Zanussiego na otwarcie 10. Polish Cinema for Beginners

Radio RAM na podst. mat. prasowych | Utworzono: 27.02.2018, 14:24 | Zmodyfikowano: 27.02.2018, 14:24
A|A|A

Młody inżynier Wit (Daniel Olbrychski) otrzymuje telegram o chorobie ojca i powraca do starej rodzinnej willi, gdzie czeka na niego od lat niewidziana familia. Dekadencka to gromada: niestroniący od kieliszka ojciec, zdziwaczała ciotka czy neurotyczna siostra Bella – w tej roli wspaniała Maja Komorowska, o której reżyser powiedział, że wiedziała o Belli więcej niż on sam. Osobliwemu spotkaniu po latach przygląda się kolega Wita (Jan Nowicki), który wplątany zostanie w rodzinne gierki... "Życie rodzinne" to psychodrama o próbie ucieczki od korzeni oraz determinizmie genów, który trudno przezwyciężyć. Jeden z najlepszych filmów Krzysztofa Zanussiego pokazany zostanie w zrekonstruowanej cyfrowo wersji.

Scena z filmu "Życie rodzinne": 

Odbywająca się pod hasłem "Family Matters", 10. edycji Polish Cinema for Beginners skupi się na filmowych obrazach polskiej rodziny – wesołym i gorzkim, dawnym i współczesnym. W programie znalazły się komediowe przedstawienia rodziny w "Rewersie" Borysa Lankosza i "Moich córkach krowach" Kingi Dębskiej, widzowie będą mieli też szansę śledzić dramatyczne losy warszawskiego małżeństwa z "Placu Zbawiciela" Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze czy obserwować relację nietypowego rodzeństwa z "Komunii" Anny Zameckiej. Za koncepcję programową PCFB odpowiada Adam Kruk - krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI.


Pokaz otwarcia 10. sezonu Polish Cinema for Beginners odbędzie się 1 marca o godzinie 19:30 w Kinie Nowe Horyzonty. Więcej informacji PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa.

REKLAMA

To może Cię zainteresować