Łukasz Kubot drugi w rankingu najlepszych deblistów świata

Michał Hamburger, GN | Utworzono: 06.11.2017, 12:19 | Zmodyfikowano: 06.11.2017, 12:19
A|A|A

fot. Facebook

Łukasz Kubot osiąga największe sukcesy w karierze. Swoimi osiągnięciami już dawno przebił uważanych za najlepszych naszych deblistów Marcina Matkowskiego i Mariusza Fyrstenberga.

Zawodnik z Dolnego Śląska od dłuższego czasu tworzy wybitną parę z Marcelo Melo. Polsko-brazylijski duet wygrał wielkoszlemowy Wimbledon 2017, dwukrotnie był najlepszy w Wiedniu (2015-2016) oraz zwyciężył w tegorocznych turniejach w Miami i Madrycie (ATP World Tour Masters 1000), Den Bosch (ATP World Tour 250) i Halle (ATP World Tour 500).

Szósty tytuł w tym roku dopisali w niedzielę wygrywając w finale w paryskiej hali Bercy. Pokonali chorwacko-hiszpańską parę Ivan Dodig - Marcel Granollers 7:6, 3:6 i 10:6.

Do tego Kubot i Melo osiągali finały imprez w Indian Wells i Szanghaju (ATP World Tour Masters 1000) oraz w Waszyngtonie (ATP World Tour 500).

Dziś tenisistom zostały dopisane punkty za zeszłoroczne występy w Paryżu oraz w Finałach ATP World Tour. W wirtualnym rankingu Kubot i Melo znaleźli się przed Henrim Kontinenem i Johnem Peersem.

Przed Kubotem i Melo pozostaje jeszcze walka o pierwsze miejsce w rankingu najlepszych par na koniec sezonu. Podczas londyńskich Finałów ATP World Tour para musi wygrać tylko dwa pojedynki lub liczyć na potknięcia Kontinena i Peersa.

Kubot zapisał się złotymi zgłoskami w historii naszego tenisa. Powtórzył sukces innych wybitnych postaci tenisa. Wcześniej Agnieszka Radwańska dotarła do drugiego miejsca w rankingu WTA singlistek. Z kolei Wojciech Fibak był wiceliderem klasyfikacji deblistów.

REKLAMA

To może Cię zainteresować