KoktajLOVE piątki z Radiem RAM z Mama Manousch – wrzesień we Wrocławiu

Radio RAM | Utworzono: 31.08.2017, 19:34 | Zmodyfikowano: 31.08.2017, 19:34
A|A|A

Fot. Joanna Mazurek

Zaczynamy od ostatniego weekendu wakacji. 2 września ustanowiony został Dniem Trójkąta. To święto Przedmieścia Oławskiego i jego mieszkańców, podczas którego odbędą się spacery, spotkania, koncerty i rozmowy o przeszłości i przyszłości Trójkąta. Nasze studio odwiedzą Agnieszka Dubaniowska - wieloletnia mieszkanka osiedla, która opowie na naszej antenie garść anegdot i historii związanych z tym miejscem, przewodnik Szymon Maraszewski i koordynatorka wydarzenia Natalia Romaszkan.

 


Następnie zrobimy sobie przyjemny spacer (fizycznie będąc dalej na Świdnickiej) na Nadodrze, które w świętowaniu ma już spore doświadczenie. O Nocy Muzycznej Nadodrza opowie Maja Zabokrzycka, a towarzyszyć jej będą goście niespodzianka… którzy świetnie śpiewają. Samo wydarzenie będzie miało miejsce 9 września.


Po 18 nasze studio plenerowe odwiedzi Paweł Kowalski, kurator wystawy Zablokowane, będącej częścią startującego 7 września Trochę Innego Festiwalu Fotografii. Będzie O „tym, co nas blokuje i dlaczego czasami pomysły pozostają jedynie na kartce papieru. O lękach, niemożności, szukaniu języka, poczuciu braku sensu, uciekaniu i chowaniu się. O powracających pytaniach o to, kim jesteśmy i czy bycie artystą ma sens?”

Kolejny gość to kolejne wrześniowe wydarzenie i następny festiwal odbywający się tej jesieni we Wrocławiu po raz pierwszy… Oto teatry niezależne, będące do tej pory samotnymi wyspami postanowiły połączyć swoje siły i zainicjowały Wrocławską Ofensywę Teatralną. Tegorocznym zwieńczeniem ich współpracy będzie ZWROT - Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych, który przejmie wrocławskie ulice i kluby od 15 do 17 września. O szczegółach opowie Piotr Melchior Torchała.


Na koniec to co w piątkowe wieczory lubimy najbardziej, czyli Fleszlajt. Tym razem będziecie mieli okazje usłyszeć i zobaczyć (!) fleszlajtową ekipę w Surowcu, co jest doskonałym zwieńczeniem Koktajlovego piątku. Na imprezę osobiście zaprosi Dejot.

REKLAMA

To może Cię zainteresować