KoktajLOVE piątki z Radiem RAM

Maciek Przestalski | Utworzono: 14.09.2017, 15:42 | Zmodyfikowano: 14.09.2017, 15:42
A|A|A

Mama Manousch

Zaczęliśmy od od VII Przeglądu Młodej Sztuki "Świeża Krew". To idealna okazja, by poznać wschodzące nazwiska, zobaczyć co inspiruje młodych twórców. Na kilka chwil przed wernisażem w Galerii Socato, odwiedziła nas Karolina Jaklewicz.


Chwilę później Mirosław Jasiński wprowadził nas w temat dwóch nowych wystaw organizowanych przez Galerię Miejską. Rozpoczynająca się w piątek „Metamorfoza/ magia w obrazie” to prezentacja prac polskich artystów wywodzących się z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego, poświęcona pamięci Zdzisława Beksińskiego. Tydzień później, 22 września na Dworcu Głównym rozpocznie się wystawa polskiej i ukraińskiej sztuki współczesnej "Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy".


Iwona Kałuża zajrzała do nas z sąsiadującej z Mama Manousch galerii BWA Dizajn, gdzie trwa wystawa będąca jedną z sekcji tegorocznego TIFF Festival. Ty też możesz stworzyć tę ekspozycję!


Paulina Gawroniuk w mocnej asyście ekipy z restauracji Mama Manoush, opowiedziała, co jest proponowane w menu na przełomie lata i jesieni:


Na Dworcu Świebodzkim powstało miejsce, które ma przypomnieć wszystkim żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki. W temat przez kilka audycji FutuRAM wprowadzali nas Artur Ciemięga i Wojciech Frabinski. A w naszym koktajlowym studiu, spotkalismy się na kilka dni przed oficjalnym otwarciem Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery.
Czas na jazz. W październiku premierę będzie miał album VERTIGO JAZZ ONE - kompilacja pełna różnorodnych dźwięków - od brzmień gitarowych i fortepianowych poprzez jazz mainstreamowy, fusion, smooth jazz aż po eksperymenty z elektroniką i odważną, jazzową adaptacją twórczości Depeche Mode. O płycie i RAMowym koncercie opowiedział Maciej Nestor z V Records


A na koniec głos oddaliśmy niestrudzonym miejskim aktywistom. Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów niedawno włączone zostało do grona 30 Kreatywnych Wrocławia. Budują park Jedności na osiedlu Sobieskiego, w sobotę otwierają Plenerową Strefę Relaksu "Osiedlowy Polegiwacz" i mają mnóstwo kolejnych pomysłów na to co można i trzeba na Zakrzowie zrobić, o czym nam opowiedzieli Monika i Marcin GlińscyWięcej o Mama Manousch - Food & Wine na stronie www.mama-manousch.pl i na fb www.facebook.com/mama.manousch

REKLAMA

To może Cię zainteresować