A | A | A

Prokurator o 25-latku podejrzanym o zabójstwo fotoreportera: po zdarzeniu poszedł po piwo

Utworzono: 2017-05-19 15:07 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Trzy miesiące aresztu dla obu 25-latków w związku z zabójstwem wrocławskiego fotoreportera. Piotr R., student Politechniki Wrocławskiej, jest podejrzany o to, że śmiertelnie ugodził nożem wrocławskiego fotoreportera.

Ryszard Pawłowski zginął, bo zwrócił uwagę młodym ludziom, że zbyt głośno się zachowują. Drugi z zatrzymanych mężczyzn - Michał G., będzie odpowiadać za nieudzielenie pomocy. Mężczyźni nie chcieli rozmawiać.

Prokurator Krzysztof Ostrejko mówi, że Piotr R. nie przyznaje się do popełnienia zbrodni. - Twierdzi, że doszło do przypadkowego nadziania się na nóż. Ze wstępnej opinii biegłych wynika jednak, że nie był to przypadkowy cios - opowiada prokurator podkreślając, że podejrzani po zdarzeniu poszli do sklepu kupić piwo.

Michał G. twierdzi z kolei, że nie pamięta przebiegu tragicznego zdarzenia.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Małgorzata Klaus nie chciała wczoraj mówić o szczegółach tragedii do której doszło przed jednym z bloków na Wojszycach. Zdradziła jedynie co było bezpośrednią przyczyną zgonu.

- Biegli wykluczyli przypadkowość ciosów. Wskazali, że przyczyną zgonu była rana kłuta w okolicach serca z przecięciem tętnicy i krwotokiem - mówiła Klaus.

Do tragedii doszło we wtorek wieczorem. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji, mówi, że kiedy na miejsce tragedii przyjechały służby, Ryszard Pawłowski jeszcze żył.  - Początkowo rozmawiał jeszcze z obecnymi na miejscu, ale ostatecznie nie udało się go uratować - relacjonował Zaporowski.

Policjanci od razu ujęli dwóch 25-letnich studentów. Główny podejrzany był pijany. Badanie wykazało 0,8 promila alkoholu we krwi. - Trwają badania toksykologiczne i sprawdzamy, czy sprawcy nie byli pod wpływem innych środków odurzających.

Przyjaciele zamordowanego wrocławskiego fotoreportera w szoku, nie mogą uwierzyć w o co się stało.

- Nie był w ogóle agresywny, to jest dla mnie śmierć irracjonalna - mówi jego przyjaciel Zbigniew Matczuk.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Ian Pelczar
Strefa kina. Posłuchaj, co warto zobaczyć.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter