Domowa Galeria Stylu w Radiu RAM - zieleń w marcu

Krzysztof Majewski | Utworzono: 25.03.2017, 09:53 | Zmodyfikowano: 25.03.2017, 09:53
A|A|A

fot. Pantone

Zapraszamy na cykl inspirujących spotkań z pasjonatami urządzania wnętrz, którzy pomogą wybrać nam spośród najnowszych trendów, to co dla nas najlepsze. Poznamy specjalistów od designu, odkryjemy najciekawiej urządzone wnętrza we Wrocławiu. Podpowiemy pomysły na stworzenie domowego klimatu, który będzie idealnie pasował do naszych potrzeb, naszego charakteru i stylu, porozmawiamy o tradycji i nowoczesności. 

Domowej Galerii Stylu w Radiu RAM patronuje Galeria Wnętrz Domar

W lutym rozmawialiśmy o świetle, POSŁUCHAJ TUTAJ.

W marcu porozmawiamy o zieleni w domu: na ścianach, meblach czy w postaci dodatków. Do naszych przestrzeni wprowadzimy soczyste zielenie kwiatów. Wyjdziemy też na zewnątrz porozmawiać o trawnikach, skalniakach i rabatach. Pomogą nam specjaliści. Będą porady ogólne, są też konkretne przykłady.

MARZEC:

ODCINEK #1:

Na sam początek marca spotkaliśmy się z Sylwią Gulewicz-Wysocką - projektantką wnętrz. Rozmawialiśmy o greenery i zieleniach na ścianach i w dodatkach:

ODCINEK #2:

Ten odcinek poświęciliśmy naszym ścianom. Ile powinno być na nich zieleni i jakie tapety pomogą nam w osiągnięciu idealnego wnętrza? Opowiadali Magdalena Wedler i Jarosław Pawlik z MagicHome:

ODCINEK #3:

Za oknem wiosna, to też wybieramy się na zewnątrz, sprawdzić co możemy posadzić, zasadzić i przystrzyc. Żeby było zielono i nawet niekoniecznie w kolorze greenery. Tłumaczył Remigiusz Cuglewski:

ODCINEK #4:

O zewnętrznych dywanach czyli trawnikach rozmawialiśmy z Tomaszem Suprynowiczem z Ogrodomanii. Jak sprawić, żeby trawnik się zielenił, był odpowiednio gęsty, cieszył oko i stopy?

 ODCINEK #5:

Na koniec marca bierzemy się za stolarkę. Wycinamy, szlifujemy i sprawdzamy, co, możliwie łatwo, możemy zrobić z drewna. Opowiada Paweł Jakubowski z Domowej Stolarni: 

Instytut Pantone to założona w 1962 roku amerykańska korporacja, która jest znana ze doradztwa kolorystycznego, a także z produkcji systemów używanych w przemyśle poligraficznym. Firma pod koniec każdego roku ogłasza, jaka barwa będzie motywem przewodnim w kolejnych dwunastu miesiącach. Kolorem tego roku został wybrał greenery. Czyli właśnie zielony. 

A tu sugestie jak najlepiej kolor łączyć: 

Fot. pantone.com

REKLAMA

To może Cię zainteresować