RAM Session XXII - SLOW feat. Kasia Mirowska

Maciek Przestalski | Utworzono: 20.05.2016, 08:58 | Zmodyfikowano: 20.05.2016, 06:58
A|A|A

fot. Waldemar Walczak

Przez kilka ostatnich dni we Wrocławiu czuć było napięcie. Nie mogło zatem złożyć się zatem lepiej - wyjątkowo w przedostatni czwartek miesiąca, na dwudziestym drugim RAM Session, zagrał zespół Slow. Półtorej godziny świetnego grania na pograniczu jazzu i muzyki pop idealnie sprawdziło się w majowy wieczór, a warto przypomnieć, że bardzo długo umawialiśmy się na ten koncert.

Slow to projekt gitarzysty Tomasz Kaczmarczyka i pianisty Krzysztofa Wermińskiego którym w Studiu Słuchowiskowym towarzyszyli fantastyczni muzycy: Sławek Berny (perskusja), Taras Backovsky (sax), Piotr Nosal (bas) i Paweł Ostrowski (instr. perkusyjne). I oczywiście Kasia Mirowska, która nadała RAMowemu koncertowi wyjątkowy charakter.

Po smoothjazzowym przywitaniu, dostaliśmy świetne piosenki autorstwa duetu Kaczmarczyk - Wermiński z tekstami napisanymi przez zapraszane do współpracy wokalistki ale również autorstwa Adama Domagały. Przepięknie zabrzmiał też klasyk "Calling You" z filmu Bagdad Café. Końcówka koncertu to wyśmienite, pełne energii jazzowe granie.RAM Session powróci, po raz ostatni w tym sezonie, w czwartek 23 czerwca

Do tej pory na RAM Session zagrali: Positive Thursdays in Dub, Funky New Orleans, neony, Naaman, SYNAPTINE, Night Marks Electric Trio, YUUKI, Kapela Timingeriu, The Lions, Oxford Drama, Notopop, ŜANĜO - Zmiana Wibracji Ziemi, Janek Samołyk, Bethel, Sinusoidal, Venter, ENDY YDEN, Katarzyna Borek & Vojto Monteur, Michał Zygmunt, HooDoo Band, TheCrackers, Poprzytula, Joanna Kaczmarek, Paśko i zespół Co To oraz Foliba.

REKLAMA