W walce z nadwagą pomoże... uczelnia

Dorota Czubaj | Utworzono: 14.03.2016, 10:46
A|A|A

fot. swfis.up.wroc.pl/

Coraz częściej mają nadwagę i wady postawy. Badaniom zostało poddanych przeszło 700 osób i choć wszystkie to studenci z jednej uczelni tendencja, jak twierdzą specjaliści dotyczy również ich rówieśników z innych uczelni.

Według badań z nadmiarem kilogramów najczęściej borykają się panowie. Przeszło 27% z nich ma zawyżone BMI, gdzie w przypadku kobiet taki sam problem ma niespełna 16%. To jednak nie jedyny powód do zmartwień. Zarówno studenci jak i studentki mają liczne wady postawy dlatego aż 83 osoby zostały skierowane na ćwiczenia korekcyjne. Lekarstwem na problemy mogą być zarówno ćwiczenia, jak i dieta. W obu przypadkach pomoże uczelnia. Uniwersytet przyrodniczy oferuje specjalne zajęcia fizyczne a także porady dietetyczne dla osób, które chcą rozpocząć walkę z nadwagą.

Przeszło 43% grupy badanych ma problemy z nadwagą, a aż 84% wady postawy. Nie można jednak się poddawać a trzeba działać, dlatego osoby z problemami z kręgosłupem mogą bezpłatnie korzystać z basenu a dla osób z nadwagą i otyłością uruchomiliśmy specjalny cykl zajęć - mówi Piotr Marszał z Uniwersytetu Przyrodniczego:

 


Nic się jednak nie zmieni bez gruntownych zmian w mentalności - mówią zapytani przez nas studenci:Według badań CBOSu problem z nadwagą ma 34% Polaków, aż 17% jest otyłych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować