RAM Session: Joanna Kaczmarek [ZDJĘCIA]

Maciek Przestalski | Utworzono: 22.02.2016, 11:04
A|A|A

To mogło się nie udać. Kilka dni przed koncertem Asia zadzwoniła i powiedziała, że rozchorował się perkusista. A przecież umawialiśmy się na ten koncert już chyba od roku. Ostatecznie stwierdziliśmy, że RAM Session powinno się odbyć. I nawet jeśli w czwartek wieczorem zastanawiałem się czy wszystko będzie dobrze, to po piątkowych próbach nie miałem już żadnych wątpliwości. Za nami kolejny, piękny koncert ze Studia Słuchowiskowego. Rozpoczęliśmy, jak zwykle, od krótkiej rozmowy. O tekstach sprezentowanych przez koleżanki, graniu na skrzypcach "od zawsze" i oczywiście o projekcie "Przyjdę do siebie". Nie było chyba jeszcze RAM Session w którym słowem jest "poezja". I było pięknie, choć to przecież zaledwie dwoje muzyków. Zaśpiewała i na skrzypcach zagrała Joanna kaczmarek, a na instrumentach klawiszowych grał Dominik Mąkosa.

Kolejne RAM Session (już tradycyjnie, w ostatni czwartek) 31 marca

Jako skrzypaczka Joanna Kaczmarek poszukuje nowych kontekstów i zastosowań dla klasycznego instrumentu, który w jej utworach czasem lirycznie i słodko dopełnia muzyczny krajobraz, a czasem dysonansem „wchodzi jej w głos".

W projekcie znajdziemy zarówno utwory nowoczesne, rytmiczne, zabarwione elektroniką, jak i delikatne, niemal ascetyczne brzmienia.

Kompozycje powstawały do tekstów pisanych i darowanych na przestrzeni lat przez Karolinę Słyk oraz Darię "Tamwim" Ujejską. Wyjątkiem jest utwór tytułowy, skomponowany do mało znanego, niezwykle osobistego i poruszającego tekstu Agnieszki Osieckiej. Od tego utworu zresztą wszystko się zaczęło.

Autorski program dopełniają piosenki ulubionych i podziwianych polskich twórców m.in.Grechuty, Osieckiej, Przybory, odczytane i opracowane na nowo.

O czym śpiewa Joanna Kaczmarek? Wiadomo, o miłości. A przede wszystkim o jej wielu czasem bolesnych, czasem lekkich i jasnych odcieniach. O miłości jako długiej drodze przez niepewność, bliskość, dumę, pokorę, pojednania, rozstania, powroty i wspomnienia.

O pełnym nadziei poszukiwaniu miłości jako upragnionego bezpiecznego miejsca. O niemającej końca drodze do siebie.

Do tej pory na RAM Session zagrali: Positive Thursdays in Dub, Funky New Orleans, neony, Naaman, SYNAPTINE, Night Marks Electric Trio, YUUKI, Kapela Timingeriu, The Lions, Oxford Drama, Notopop, ŜANĜO - Zmiana Wibracji Ziemi, Janek Samołyk, Bethel, Sinusoidal, Venter, ENDY YDEN, Katarzyna Borek & Vojto Monteur, Michał Zygmunt Official Fanpage, HooDoo Band, TheCrackers i Poprzytula.

BREAKING MUSE: Multitalent Joanna Kaczmarek 

Posłuchaj i przeczytaj więcej:

REKLAMA

To może Cię zainteresować