15. URODZINY: Strefa Teatru Radia RAM

Radio RAM | Utworzono: 07.12.2015, 12:42 | Zmodyfikowano: 07.12.2015, 10:22
A|A|A

fot. Anna Skupień/ Kamila Chwiołka

Na deskach Sceny Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu obejrzeliśmy fantastycznego Bartka Porczyka, który zaprezentował się w roli Farinellego. Spektakl „Farinelli” w reżyserii Łukasza Twarkowskiego to przedstawienie, w którym Bartosz Porczyk spotyka się z najsławniejszym śpiewakiem-kastratem w historii opery. To spektakl na żywej tkance ciała, aktora, sztuki. Mieliśmy okazję zobaczyć wynik konfrontacji dwóch silnych osobowości artystycznych.

Ekipa Radia RAM tego wieczoru wystąpiła w roli obsługi widowni. Witaliśmy gości jako bileterzy, pracowaliśmy też w teatralnej szatni. Gdzie w doskonałych humorach wręczając "szczęśliwe numerki" brylowali m.in. Monika Jaworska i Wojtek Lorenz - pierwszy poranny duet Radia RAM.

Po spektaklu można było spotkać się z Bartoszem Porczykiem. Aktor rozdawał autografy i rozmawiał z fanami.

Na antenie między 14:00 a 18:00 Jan Pelczar zaglądał za kulisy teatru. Jego gośćmi byli przede wszystkim ludzie, którzy tworzą spektakle, ale nie wychodzą na scenę. Oto obsada naszej Strefy Teatru:

Anka Herbut - po 14:10 rozmawialiśmy o "Farinellim" i pracy nad "Grimmami"

Katarzyna Majewska i Piotr Rudzki - po 14:30 opowiadali o Czynnych poniedziałkach i teatralnym "Wyzwoleniu"

Krzysztof Mieszkowski - po 15:10 przedstawiła plany na ciąg dalszy sezonu jubileuszowego i artystów współpracujących z Teatrem Polskim.

Jakub Lech - po 15:30 opowiedział o nowych środkach wyrazu w teatrze

Natalia Kabanow - po 16:10 zdradził nam jak powstają plakaty i jak robi się zdjęcia ze spektakli

Rafał Kronenberg - po 16:30 aktor opowiedział tym razem m.in o spektaklu Małego księcia, który ostatnio wyreżyserował z najmłodszymi

Regina Rzeczkowska – po 17:00 garderobiana opowiedzieli nam za kulisami o swojej pracy i o tym, co dzieje się przed spektaklem

Bartosz Porczyk - po 17:30 na półtorej godziny przed spektaklem rozmawiał z nami o roli Farinellego. Pytaliśmy też, jak się czuje w roli Żywego Klasyka.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym urodzinowym świętowaniu w teatrze!

Muzyczne Ja Piotra Bartysia (1 grudnia)

Strefa Kina Radia RAM (3 grudnia)

Koncert Przyjaciół Radia RAM (5 grudnia)

Sobotnia Kawa Radia RAM (12 grudnia)

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować