Kortez zaczynał od Bacha (POSŁUCHAJ)

Ewa Zając | Utworzono: 24.08.2015, 08:35
A|A|A

Niewiele o nim wiadomo, nieznane jest jego imię i nazwisko, za to jego piosenka "Zostań" jest jednym z największych przebojów ostatnich miesięcy. Tajemniczy młody wokalista i kompozytor o pseudonimie Kortez już 12 września wystąpi w sali koncertowej przy Karkonoskiej 10.

W rozmowie z nami artysta opowiada o swoich początkach, od dziecka interesowała go muzyka. Zaczynał od muzyki klasycznej, skończył szkołę muzyczną w Krośnie, jest wyedukowanym pianistą i puzonistą "Potem zauważyłem, że bardzo łatwo przychodzi mi tworzenie muzyki, wymyślanie dźwięków, melodii, więc postanowiłem obrać tę drogę" - opowiada.

 

Jak mówi początkowo pisał piosenki tylko dla siebie, nie myśląc ani o nagrywaniu, ani o koncertowaniu. To wszytko zmieniło się jednak, gdy starsza siostra nakłoniła go do wzięcia udziału w castingu do programu "Must Be The Music". I choć nie przekonał do siebie jurorów, okazało się, że był to przełomowy moment dla Korteza. "Po moim występie zainteresował się mną pewien facet z brodą. Zaproponował mi spotkanie w Warszawie i zaprosił do swojego studia". Tym facetem był producent Paweł Jóźwicki i tak zaczęła się współpraca z wytwórnią Jazzboy Records.

 

Efektem tej sesji nagraniowej była wydana w marcu 2015 roku EP-ka, którą wypełniły trzy piosenki: “Zostań", “Joe" oraz “Co Myślisz?". I był to strzał w dziesiątkę, nakład płytki bardzo szybko się wyczerpał, a utwór "Zostań" podbił serca wielu słuchaczy. O Kortezie zrobiło się głośno, co jak sam przyznaje mocno go zaskoczyło:

 

Po pracowitych wakacjach (koncertował m.in. na Męskim Graniu i OFF Festivalu) Kortez szykuje się do wydania swojego pierwszego, pełnego albumu. 25 września ukaże się płyta "Bumerang", która ma być intymnym zbiorem muzycznych opowiadań o miłości i jej braku. Płytę już promuje singel "Od dawna już wiem", do którego powstał również teledysk.

NA koncercie Kortez wyśpiewa swoje znane już z piosenki, jak i przedpremierowo te, które znajdą się na debiutanckiej płycie. A muzyk tak zaprasza naszych słuchaczy na ten koncert:

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować