KORTEZ TRIO w Radiu RAM - zapraszamy na retransmisję koncertu

Radio RAM | Utworzono: 14.06.2017, 17:00 | Zmodyfikowano: 05.07.2017, 13:00
A|A|A

Fot: R. Bugajski

Kortez - 26-letni kompozytor i wokalista pochodzący z Iwonicza. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. 

Zaczął śpiewać kilka lat temu. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do Must Be The Music, gdzie nie został zauważony. 

8 kwietnia 2017 r. koncertem w Radiu RAM zachwycił wrocławską publiczność.Maciej Szabatowski, Radio RAM:
Na ten moment to dla mnie jeden z najciekawiej realizujących dźwięk podczas swoich występów Artystów w naszym kraju. Wielki szacunek za minimalizm formy i respekt wobec ciszy, umiejętność operowania nią. Jestem pod wielkim wrażeniem. Także to że wszedł na scenę, zrobił swoje i z niej zszedł, bez zbędnego gadania. Bardzo to cenne. Plus jego klasyczne inklinacje, bardzo to dzisiaj było słychać. To właśnie ta klasyczna baza w połączeniu z mądrze nałożoną warstwą elektroniczną oraz niesamowitą wrażliwością samego kompozytora/autora tekstów zbudowała klimat tego wieczoru.

Ewelina Kordiak-Gołębska:

KORTEZ. Prosta definicja: facet śpiewa, a ludzie słuchają! Tak brzmi wzruszenie. W swojej najbardziej banalnej konstrukcji. Rock Banalny można by powiedzieć.
Czyżby:)?
"Jakby ktoś później chciał pogadać, to ja tam będę stał (...), tam będzie taki stolik" :) #radioram#koncertemocji#rzućwszystkoichoćsięwzruszać

Lara Notsil:

Byłam i się zachwyciłam! A do tego mogłam się przytulić do Pana Piotra Bartysia XD Odebrałam płytę Jamiroquai, którą u was wygrałam... no dzisiejszy dzień był dniem KOCHAM RADIO RAM!

Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 6 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EP-ka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: “Zostań”, “Joe” i “Co myślisz?”. Cały nakład tego wydawnictwa został wyczerpany. Utwór "Zostań" stał się przebojem.

Obdarzony jest wyjątkowym, głębokim i lekko szorstkim głosem z którego umiejętnie korzysta. Wysoki, małomówny, o melancholijnym spojrzeniu. Godny zaufania. Jego debiutancka płyta “Bumerang” to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku.

REKLAMA

To może Cię zainteresować