Pogromca Fotoradarów w Radiu RAM (SONDA)

Radio RAM | Utworzono: 22.01.2015, 21:54
A|A|A

archiwum radioram.pl

Krążą legendy, że nie wychodzi z sal sądowych, a jeśli już wychodzi to zawsze w glorii zwycięstwa. Emil Rau - dziennikarz znany jako "Pogromca Fotoradarów" wyjaśniał w Radiu RAM, że kilkanaście spraw jakie wytoczyły mu straże miejskie - to skutek jego walki z nieprawidłowo stawianymi fotoradarami:

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY: - Jeżeli jedna osoba obrabia zdjęcia, a druga stoi z fotoradarem, bo burmistrz im kazał, że mają zrobić 7 tysięcy zdjęć, a oni konsekwentnie wykonują ten plan, bo wylecą z roboty, to po prostu coś się we mnie przewraca i ta idea bezpieczeństwa w ruchu drogowym też się przewraca - tłumaczy dziennikarz.

Emil Rau zapewnia, że nie ma nic przeciwko fotoradarom, które prawidłowo ustawione służą bezpieczeństwu na drodze, a nie są tylko maszynkami do zarabiania pieniędzy.


Sonda
Ta sonda już się zakończyła.

Czy fotoradary straży miejskiej we Wrocławiu:

służą poprawie bezpieczeństwa
2
są "maszykną" do zarabiania pieniędzy przez gminę
8
Wszystkich głosów: 10

- Najlepiej by było, gdyby został wprowadzony jeden mały zapis. Nie róbmy dużych ustaw, tylko jedno małe zdanie. Niech wszystkie wpływy z mandatów, które zostały wystawione przez straże miejskie, lub gminne, trafiały do Skarbu Państwa. Niech pójdą na fundusz drogowy, na cokolwiek, byle nie na konto danego urzędu – mówi Emil Rau.

Zapraszamy do dyskusji o zadaniach strażników miejskich.

REKLAMA

To może Cię zainteresować