Wszystkich Świętych we Wrocławiu (Mapy)

Przemek Gałecki | Utworzono: 31.10.2014, 00:52
A|A|A

Prawie setka dodatkowych tramwajów i 50 autobusów. We Wrocławiu jadąc na cmentarze najlepiej postawić na komunikację miejską. MPK uruchamia aż 9 specjalnych linii tramwajowych o oznaczeniu "E" i pięć dodatkowych linii autobusowych.

TUTAJ SPRAWDZISZ, JAK BĘDĄ KURSOWAĆ. WYDRUKUJ I ZABIERZ ZE SOBĄ!

I tak np. podróżując między cmentarzem Grabiszyńskim i Osobowickim warto postawić na tramwaj E1 i E9 które w weekend do godz. 18 kursują co 10 minut, specjalne autobusy - 4 razy na godzinę. Arkadiusz Worońko z wydziału transportu uspokaja:

Dojazd pod największe nekropolie będzie po prostu niemożliwy. Zamknięta zostanie m.in. Osobowicka pomiędzy obwodnicą śródmiejską i ulicą Bałtycką, nieprzejezdna także Grabiszyńska pomiędzy ulicą Jordanowską a Klecińską. Kierowcy mogą parkować przy dawnym FAT-cie. Parkingu przy ul. Ostrowskiego użyczyła także firma Wabco. Tam auto można zostawić za darmo.

SPRAWDŹ, KIEDY I KTÓRE ULICE ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE I GDZIE ZAPARKOWAĆ

Kto jednak wybierze samochód powinien uzbroić się w cierpliwość i nie jechać na pamięć - praktycznie przed każdym wrocławskim cmentarzem zmieniono organizację ruchu. Na przykład  przed cmentarzem św. Wawrzyńca nie przejedziemy Bujwida na odcinku od ulicy Sienkiewicza do wjazdu na teren ogródków działkowych oraz Sopocką, Liskego i Czerwonego Krzyża - mówi Elwira Nowa z wydziału Inżynierii miejskiej:

Dla tych, którzy wybrali pociąg do Wrocławia na dworcu głównym przygotowano specjalny punkt informacji o komunikacji miejskiej - mówi Agnieszka Korzeniowska z MPK:

ZOBACZ KONIECZNIE:
Schemat dojazdu na Cmentarz Osobowicki
Schemat dojazdu na Cmentarz Grabiszyński
Schemat dojazdu na Cmentarz przy ul. Bardzkiej
Szczegółowa organizacja ruchu wokół wszystkich nekropolii

REKLAMA

To może Cię zainteresować