A | A | A

Zobacz Obamę na American Film Festival we Wrocławiu

Utworzono: 2014-10-08 10:54 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Do Wrocławia na American Film Festival przyjeżdża Louis Ortiz, sobowtór prezydenta USA, bohater dokumentu "Obama z Bronxu".
Zdjęcia: American Film Festival

Na otwarcie 21 października nagrodzony w Sundance "Whiplash" o młodym perkusiście i jego brutalnym nauczycielu. Na zamknięcie pięć dni później "Foxcatcher" o zapaśnikach, który zdobył nagrodę za reżyserię w Cannes dla Bennetta Millera ("Moneyball", "Capote"). W rolach głównych Channing Tatum, Mark Ruffalo i Steve Carell.

Pojawią się też filmy z największymi gwiazdami Hollywood- m.in Alem Pacino ("Manglehorn"), Jamesem Franco ("Palo Alto"), Julianne Moore ("Mapa do gwiazd") i Susan Sarandon ("Pingpongowe lato").

Whit Stilman odbierze we Wrocławiu Indie Star Award podczas tegorocznego American Film Festival. Reżyser i producent kina niezależnego spotka się z widzami w Kinie Nowe Horyzonty. Podczas mistrzowskiej lekcji kina opowie o swojej pracy nad telewizyjnym serialem. - To nie przypadek, także na AFF pokażemy takie produkcje - mówi szefowa festiwalu Urszula Śniegowska:

Podczas American FIlm Festival będzie można obejrzeć cztery odcinki zachwycającego krytyków serialu "Fargo", wyprodukowanego przez braci Coen, autorów oryginalnego filmu kinowego oraz przebój telewizji Sundance - "Rectify".

Rozwija się także US in Progress - branżowy program, dzięki któremu twórcy amerykańskiego kina niezależnego znajdują w Europie pieniądze na realizację swoich produkcji, a branża filmowa w Polsce zyskuje amerykańskich klientów. Cieszę się, że festiwal przetrwał - mówi jego szef Roman Gutek:

Tegoroczny American Film Festival potrwa od 21 do 26 października. Dziś ogłoszenie programu na stronie americanfilmfestival.pl.

 

ZDJĘCIA
pokaż wszystkie +
ukryj część -
WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter