Przed nami gala wręczenia Oscarów

Jan Pelczar | Utworzono: 26.02.2014, 08:51
A|A|A

W tym roku wśród filmów pominiętych przez Amerykańską Akademię Filmową znalazł się film braci Coen Inside Llewyn Davis, nominowany jedynie za dźwięk i zdjęcia. O tym, że obraz, skrzywdzony dodatkowo polskim tytułem (Co jest grane, Davis?) zasłużył zdecydowanie na więcej przekonywać będziemy w najbliższej Strefie Kina. Inside Llewyn Davis będzie premierą tygodnia, usłyszycie co o pracy nad filmem mówią bracia Coen i odtwórca głównej roli Oscar Isaac. Zagramy także utwory ze ścieżki dźwiękowej, w których pojawiają się m.in T-Bone Burnett i Justin Timberlake.

Zobacz, jak Oscar Isaac śpiewa z Marcusem Mumfordem:Zobacz jak Justin Timberlake śpiewa z Carey Mulligan.

W programie również recenzja Inside Llewyn Davis. Zrecenzujemy także Witaj w klubie - film, który ma przynieść aktorskie Oscary Matthew McConaughey'owi oraz Jaredowi Leto. Pokazy przedpremierowe w najbliższy weekend.

Jeszcze przed galą rozdania Oscarów będzie można zobaczyć we Wrocławiu Nebraskę Alexandra Payne'a - film, który do dziś nie znalazł polskiego dystrybutora. To część cyklu Nowe Horyzonty Exclusive, w którym wyświetlony zostanie m.in film All is Lost z Robertem Redfordem. Nebraskę również zrecenzujemy w Strefie Kina. Przypomnimy także jednego ze zwycięzców zeszłorocznych Nowych Horyzontów - Nieznajomego nad jeziorem - i zapowiemy pozostałe premiery piątku.

O 16.15 gościem programu będzie Lech Moliński. Porozmawiamy o kolejnym z oscarowych pewniaków, dokumentalnej Scenie zbrodni. Film wygrał wrocławski Planete + Doc Film Festival. Ponowna wrocławska premiera w piątek w Kinie Nowe Horyzonty. Po seansie w dyskusji za pośrednictwem internetu weźmie udział reżyser Joshua Oppenheimer. Recenzja Sceny zbrodni tutaj.

Z końcem lutego rozpoczyna się we Wrocławiu cykl pokazów Polish Cinema for Beginners - klasyki polskiego kina wyświetlanej z angielskimi napisami. Seanse poprzedzają prelekcje dla obcokrajowców, po filmach prowadzone są dyskusje. O szczegółach i programie nowego sezonu Polish Cinema for Beginners również opowie w Strefie Kina Lech Moliński.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować