Oscarowe echa w strefie kina

Jan Pelczar | Utworzono: 05.03.2014, 15:07 | Zmodyfikowano: 06.03.2014, 07:52
A|A|A

W programie m.in. recenzja najnowszego filmu Alexandra Payne'a z nominowanym do Oscarów duetem aktorskim Bruc Dern - June Squibb. 84-letnia aktorka w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu stała się jedną z bohaterek oscarowej gali, a w poniedziałkowy wieczór można ją było podziwiać w premierowym odcinku serialu Dziewczyny.

A propos seriali - w Strefie Kina oczekiwania przed finałowym odcinkiem Detektywa i historia kariery Mathhew McConaugheya. Posłuchamy też aktorskich podziękowań za Oscary i opinii po rozdaniu nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. W programie również relacja z Paryża, gdzie Roman Polański zdobył Cezara za reżyserię Wenus we futrze. W Faktach Filmowych zajrzymy też do Poznania, tam Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze będą kręcić film o aferze pedofilskiej w chórze Wojciecha Kroloppa.

Premierowo w Strefie Kina opowiemy o wrażeniach po obejrzeniu filmu Duże złe wilki, który Quentin Tarantino uznał za najlepszy obraz 2013 roku, posłuchamy twórców Kamieni na szaniec i zastanowimy się czym mogą nas zaskoczyć nowe filmy w 3D - 300: Początek Imperium oraz Pan Peabody i Sherman.

REKLAMA

To może Cię zainteresować