Media studenckie

Maciek Przestalski | Utworzono: 21.01.2014, 21:04 | Zmodyfikowano: 21.01.2014, 20:22
A|A|A

na fotografii Emilia Maksymowicz i Łukasz Korzanowski

To "poligon doświadczalny", w którym młodzi adepci sztuki dziennikarskiej mogą sprawdzić czy aby na pewno tym chcą się zajmować. Często tam właśnie pierwsze kroki stawiali znani dziennikarze i politycy.

O tym jak trzy dekady temu wyglądało tworzenie Magazynu Studentów Wrocławskich "Kofnrontacje" opowiadał dr Jerzy Kordas z Politechniki Wrocławskiej:

"Głos Uczelni" to dwumiesięcznik tworzony przez naukowców i studentów wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Między innymi o tym jak ukazujący się od ponad dwudziestu lat periodyk wpływa na relacje całego środowiska akademickiego, mówiła dr Ewa Jaworska dyrektor Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu:

Emilia Maksymowicz i Łukasz Korzanowski mówili o studenckiej telewizji KampusTV która działa na Uniwersytecie Ekonomicznym:

Marcin Bubiński, student Uniwersytetu Wrocławskiego, opowiadał o magazynie społeczno-politycznym "Uniwersal", który co kwartał ukazuje się w pięciu tysiącach egzemplarzy:

I na koniec gość radiowy. Natalia Kościńska z UniRadia działającego przy Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, mówiła między innymi o tym dlaczego robienie radia jest takie fascynujące:

Natalia Kościńska

REKLAMA