Pierwsze zwycięstwo Gwardii

Radio RAM | Utworzono: 30.10.2008, 22:32 | Zmodyfikowano: 31.10.2008, 11:21
A|A|A

Początek meczu był nerwowy, a siatkarki Gwardii miały sporo problemów zwłaszcza w przyjęciu. Z czasem jednak opanowały sytuację nie tylko we własnych szeregach, ale przede wszystkim na boisku. Dobra gra w końcówce seta zapewniła im zwycięstwo 25:19.

W drugiej partii od początku zespół Rafała Błaszczyka złapał właściwy rytm i pewnie prowadził. Po przerwie technicznej siatkarki za szybko jednak uwierzyły, że set jest już wygrany i Gedania doprowadziła do remisu. Ostatni głos należał jednak do nich.

Trzeci set był już czystą formalnością i dowodem na to, że zespół z Żukowa jest po prostu słaby. Za słaby na bardzo dobrze grające wrocławskie siatkarki. Gwardia wygrała partię do 14, a cały mecz gładko 3:0.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Aleksandrę Kruk, ale to cały zespół zasłużył na słowa uznania. Bo w tym sezonie będą mecze, które będzie można wygrać i takie, których nie będzie można przegrać. Ten był z kategorii tych drugich i to siatkarkom Gwardii się udało. W bardzo dobrym stylu.

Impel Gwardia Wrocław - Gedania Żukowo 3:0 (25:19, 25:22, 25:14)

Gwardia: Agnieszka Starzyk, Katarzyna Mroczkowska, Bogumiła Barańska, Marta Haładyn, Aleksandra Kruk, Zuzanna Efimienko oraz Agnieszka Jagiełło (libero)

Gedania: Maja Tokarska, Katarzyna Wellna, Sawoczkina, Aleksandra Szymańska, Elżbieta Skowrońska, Natalia Nuszel oraz Agata Durajczyk (libero)