Wrocław: urzędnicy pogrzebali projekt Muzeum Sztuki Współczesnej? (Posłuchaj)

Radio RAM | Utworzono: 17.10.2008, 11:13 | Zmodyfikowano: 17.10.2008, 11:19
A|A|A

Zwycięski projekt Muzeum Sztuki Współczesnej (Wizualizacja za stroną www.nizio.com.pl)

Co na to miejscy urzędnicy? Nie kryją zaskoczenia, ale sprawę traktują jako nieporozumienie, które zostanie szybko wyjaśnione. Szef wydziału kultury we wrocławskim urzędzie miejskim Jarosław Broda zapewnia, że obiekt powstanie.

Posłuchaj relacji Radia Wrocław:

A oto jak sprawę komentuje minister kultury Bogdan Zdrojewski (nagranie Radia Wrocław):

Muzeum Sztuki Współczesnej ma stanąć na terenie między ulicami Purkyniego, Bernardyńską i Modrzewskiego. Koszt inwestycji: 200 mln zł.

Czy muzeum pada ofiarą konfliktu pomiędzy Platformą Obywatelską, a prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem, który niedawno stanął na czele ruchu Polska XXI? Wszyscy zapewniają, że nie. A minister Zdrojewski dodaje, że pieniądze na placówkę może znajdą się w 2009 r., ale tylko wtedy, gdy inny projekt wypadnie z listy, lub otrzyma dodatkowe środki.


Tymczasem do 16 listopada w Muzeum Architektury można oglądać najlepsze projekty Muzeum. Do międzynarodowego konkursu architektonicznego zgłosiły się 74 pracownie, w tym 20 z zagranicy.

Wygrał polski zespół: pracownie Damiana Cyryla Kotwickiego i Mirosława Nizio. Ten drugi to twórca Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwycięski projekt przewiduje budowę dużego, czarnego budynku, skręcającego się w górnych kondygnacjach.

Wyróżnienia w konkursie zdobyły wrocławskie pracownie Bieniasz-Nicholson oraz Tomasz Głowacki.

REKLAMA
Dźwięki
Wrocław: urzędnicy pogrzebali projekt Muzeum Sztuki Współczesnej? Relacja Radia Wrocław.
Wrocław: urzędnicy miejscy pogrzebali projekt Muzeum Sztuki Współczesnej? Komentuje minister kultury Bogdan Zdrojewski. Nagranie Radia Wrocław.

To może Cię zainteresować