Czy woda reaguje na nasze myśli? (Zobacz)

Radio RAM | Utworzono: 23.08.2008, 20:57 | Zmodyfikowano: 29.08.2008, 20:14
A|A|A

Tak układa się rozsypany ryż pod wpływem fal dźwiękowych (Kadr z wideo z YouTube)

(Na ten temat rozmawialiśmy w Radiu RAM, w niedzielę, w kolejnej audycji z cyklu "Horyzonty wiedzy").

Zależnie od tego, jakie wysyłano słowa w kierunku kropli wody i jaka muzyka ją otacza, jej kryształki po zamrożeniu ukształtowały się w zupełnie różne formy krystaliczne - ustalił Maseru Emoto. - Zadziwił świat wynikami swoich najnowszych badań dotyczącymi wpływu dźwięku na wodę i kryształki lodu - opowiadają Irma Pyszniak i Janusz Zagórski. Posłuchaj (wszystkie nagrania - Radio RAM):

Zobacz fragment prezentacji Maseru Emoto:

Z oddziaływaniem fal dźwiękowych można poeksperymentować w domu. Zobacz, jak pod ich wpływem układa się ryż, rozsypany na płycie umieszczonej na głośniku:

Czy własny głos może pomóc np. w pokonaniu migreny? Dorota Pasalska, która od lat zgłębia dalekowschodnie techniki medytacyjne, przekonuje, że tak:

Dawniej dźwiękiem mis i gongów oczyszczano przestrzeń, leczono ciało, wzmacniano psychikę, uzdrawiano duszę. Instrumenty skupiające wszystkie dźwięki wszechświata przenikają w głąb organizmu, oddziałując uzdrawiającą wibracją. Zobacz koncert na gongi i misy tybetańskie we wrocławskiej Auli Leopoldyńskiej:

Obok gongów na koncertach wykorzystywane są również tzw. przeszkadzajki. Przedmioty, na których mieszkańcy Dalekiego Wschodu grali już tysiące lat temu:

Czym jest muzykoterapia? Posłuchaj:

Rezonans to wciąż niedoceniana dziedzina fizyki:

REKLAMA
Dźwięki
Czy woda reaguje na nasze myśli? Maseru Emoto zadziwił świat wynikami swoich najnowszych badań dotyczącymi wpływu dźwięku na wodę i kryształki lodu - mówią Irma Pyszniak i Janusz Zagórski. Fragment audycji Radia RAM z cyklu "Horyzonty wiedzy".
Czy woda reaguje na nasze myśli? Dźwięk i jego wibracje wprawiają w ruch również inne materie nieożywione - mówi inżynier elektronik, akustyk Marcin Kaczmarek. Fragment audycji Radia RAM z cyklu "Horyzonty wiedzy".
Siła dźwięku może kruszyć nawet najgrubsze mury. Fragment audycji Radia RAM z cyklu "Horyzonty wiedzy".
Czy własny głos może pomóc np. w pokonaniu migreny? Dorota Pasalska, która od lat zgłębia dalekowschodnie techniki medytacyjne, przekonuje, że tak. Fragment audycji Radia RAM z cyklu "Horyzonty wiedzy".
Gong to jeden z najstarszych instrumentów świata. Na czym polega jego tajemnicza moc? Fragment audycji Radia RAM z cyklu "Horyzonty wiedzy".
Obok gongów na koncertach wykorzystywane są również tzw. przeszkadzajki. Przedmioty, na których mieszkańcy Dalekiego Wschodu grali już tysiące lat temu. Fragment audycji Radia RAM z cyklu "Horyzonty wiedzy".
Czym jest muzykoterapia? Fragment audycji Radia RAM z cyklu "Horyzonty wiedzy".
Rezonans to wciąż niedoceniana dziedzina fizyki. Fragment audycji Radia RAM z cyklu "Horyzonty wiedzy".

To może Cię zainteresować