Klubowe brzmienia w klimacie chillout

Radio RAM | Utworzono: 18.08.2008, 15:14 | Zmodyfikowano: 19.08.2008, 16:16
A|A|A

Zestaw nagrań obejmuje dziesięć utworów , które oferują kompozycje formacji Strange Attractor i Sonar Lodge, skupiających się wokół holenderskiego labela „Music For Speakers”. Oryginalne brzmienie serwują muzycy znani kiedyś z wystepów z „Legendary Pink Dots” (Niels Van Hoorn- saksofon). Za efekty perkusyjne i klawiszowe odpowiedzialny jest natomiast Richard van Kruysdijk.

Całość rozpoczyna transowe intro zachęcające tytułem do podłączenia się do muzyki (plugitin). W kolejnym „Firestone” elektronika miesza się z rytmem , co buduje obsesyjny wręcz nastrój. Mroczne „The Real Thing” z repertuaru Sonar Lodge osadzone zostało w kregu chillout. Pozostajemy w takim nastroju przez chwilę, by wreszcie zasłuchać się w głosie Grahama Lewisa , gościnnie udzielającego się w nagraniu „The best thing are left unspoken”. Jego melodeklamacja przeplata się z transowym rytmem. Brzmi to hipnotyzująco.

Duża dawka brzmień syntezatorów i szybkie rytmy zaskoczą słuchacza w „Eye of the mind”. Spokojna psychodelia z kolei jest domeną utworu „Practical Dreaming”. W „Four ton herring” obcujemy z ciekawą linią basu. Większość utworów uzupełnia się tworząc spójną kompilację. Duzo tu nagrań nowych, wcześniej nie publikowanych i zwiastujących kolejny album formacji Strange Attractor, który ukaże się na rynku muzycznym 6 października.

 

Tracklista:

1.Strange Attractor - Plugitin (intro)

2.Sonar Lodge – Firestone

3.Sonar Lodge - The real thing (Soul remix)

4.Music For Speakers Amplified - A small excersise in submission (remix)

5.Strange Attractor - The best things are left unspoken

6.Sonar Lodge - Eye of the mind

7.Strange Attractor - Practical dreaming (first version)

8.Sonar Lodge - The rapids (Dark water remix)

9.Sonar Lodge - Four ton herring

10.Sonar Lodge - Frozen moment

„Plugitin” , Music For Speakers , Big Blue Records, 2008

REKLAMA