Komunikacja we Wszystkich Świętych

Radio RAM | Utworzono: 31.10.2007, 09:15 | Zmodyfikowano: 05.11.2007, 11:26
A|A|A

Mapy oprac. Urząd Miejski Wrocławia

"Zostawmy samochód w domu a odwiedzić groby bliskich jedźmy tramwajem lub autobusem" - apelują wrocławscy policjanci. Przed cmentarze będzie podjeżdżała tylko komunikacja zbiorowa i taksówki. - Prywatne auta będą wpuszczane wyjątkowo - mówi Jacek Wójcik z wrocławskiej drogówki.

Pod tekstem znajdziesz mapki, przygotowane przez wrocławski magistrat!

We Wrocławiu okolicy cmentarza Grabiszyńskiego zamknięta jest ulica Grabiszyńska na odcinku od ul. Jordanowskiej do ul. Ostrowskiego.

Osiem specjalnych linii tramwajowych wyjedzie na ulice Wrocławia. Tam gdzie nie docierają tramwaje, pojadą autobusy. Linia 322 łączy większość wrocławskich nekropolii. Specjalne tramwaje oznaczone są literką E i kursują co 10 minut. Autobusy na trasy wyjeżdzają co kwadrans.

Z ruchu wyłączone są też między innymi ulice: Osobowicka (zarówno od strony mostu Milenijnego, jak i Osobowickiego) a także Bezpieczna, Łużycka i Jugosłowiańska oraz Reymonta na odcinku od Kleczkowskiej do Na Polance.

Od 31 października zmienia się organizacja ruchu wokół starego cmentarza przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze. Na całej długości tej ulicy obowiązuje zakaz
parkowania a także zatrzymywania. Wprowadzono też ograniczenie prędkości do 40 km/h. Tradycyjnie rónież ul. Skowronków do 2 listopada jest jednokierunkowa. Tam na jednym pasie można zostawić samochody - mówi Maciej Dyjach z jeleniogórskiej drogówki.

W Cieplicach wprowadzono zakaz ruchu samochodów na ul. Jagiellońskiej przy samej bramie głównej tamtejszego cmentarza.

Do niedzieli 4 listopada w najbliższej okolicy świdnickich cmentarzy będą obowiązywały zmiany w ruchu drogowym. Na ulicach bezpośrednio
sąsiadujących z nekropoliami wprowadzono całkowity zakaz zatrzymywania się. Tak jest przy ul. Łukasińskiego i Pionierów. Zamknięty został także
bezpośredni wjazd na cmentarz przy alei Brzozowej. Tutaj także kierowcy szczególnie powinni zwracać uwagę na tymczasowe znaki drogowe - uprzedza
Marek Olesiński z wydziału komunikacji świdnickiego magistratu. W pobliżu dwóch największych cmentarzy - przy alei Brzozowej i Łukasińskiego - dla kierowców przygotowano dodatkowe parkingi. Ruchem kieruje straż miejska i policja.

 

REKLAMA