Finał Be Together 2022

Radio RAM, Radio RAM, jp, pg | Utworzono: 17.11.2022, 23:50 | Zmodyfikowano: 17.11.2022, 23:50
A|A|A

O „Be Together” w „Dzień dobry we Wrocławiu” opowiadała Paulina Galanciak-Ilczyszyn. Posłuchaj rozmowy Pawła Gołębskiego:

MATERIAŁY PRASOWE:

 

19.11.2022, sobota, godz. 17:00

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej
Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu

ul. Wystawowa 1

Zapraszamy na finał 7. edycji Be Together – integracja i sztuka. W tym roku uczestnicy projektu zaprezentują szerokiej publiczności spektakl oraz wystawę. 

Be Together to twórczy projekt, który zakłada integrację grupy osób z niepełnosprawnościami i osób pełnosprawnych na bazie warsztatów artystycznych. Projekt znów się rozwinął. W tym roku po raz pierwszy wzięły w nim udział osoby z całej Polski, dzięki otwartej dla wszystkich rekrutacji do jesiennej grupy wyjazdowej.

Jak i w ubiegłych latach pracowaliśmy z teatrem, ruchem i słowem (grupa ogólnopolska), a także rozwijaliśmy działania wizualne i manualne (grupa wrocławska). 

Po niemal roku pracy, ale też po wspólnym czasie wypełnionym poznawaniem się, przełamywaniem barier i pokonywaniem własnych granic – zapraszamy na finałowe działania Be Together w 2022 roku! 

Już 19 listopada 2022 r. spotkamy się w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej, by podzielić się tym, czego dowiedzieliśmy się o sobie i innych, ale też żeby razem z Wami świętować kolejny rok projektu Be Together.

FINAŁ PROJEKTU Be Together 2022

Kiedy? 

19.11.2021, sobota, godz. 17:00-19:00 

Gdzie? 

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej
Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu

ul. Wystawowa 1, Wrocław

PROGRAM FINAŁU

17.00 | wernisaż wystawy Głosy w deltach małych rzek (grupa wrocławska)

17.30 | pokaz pracy Opowiem Ci nie o sobie (grupa ogólnopolska)

Jeśli chciałbyś/abyś wziąć udział w pokazie finałowym we Wrocławiu, zgłoś się przez maila: [email protected] do 17 listopada. 

Pokaz pracy Opowiem Ci nie o sobie:

Każda kolejna edycja projektu Be Together to opowieść. W poprzednich edycjach spektakle performatywne przygotowywane przez uczestników projektu były mocno skupione na indywidualnych przeżyciach, odkrywaniu siebie w relacji z innymi. Rozpoznawaliśmy dawno niewidziane emocje, poznawaliśmy siebie w nietypowych sytuacjach i przeżywaliśmy razem, często odkrywając siebie na nowo. 

W tym roku poczuliśmy, że po czasie ujawniania tego co w nas, przyszła pora, by skoncentrować się też na drugim człowieku. Czas, by opowiedzieć więcej o innej osobie, nadal jednak przez pryzmat naszej wrażliwości i nawiązanej relacji. 

Opowiem Ci nie o sobie to historie o osobach, które poznaliśmy w tym roku. Historie fantastyczne, czasem szalone, na granicy jawy i snu. Czy zgadniecie, kim w naszych fantazjach są inni ludzie? Czy będziemy umieli się z siebie śmiać? 

Zapraszamy do wspólnego przeżywania wszystkich emocji, które temu opowiadaniu o sobie nawzajem towarzyszą. Ile osób, ile relacji, tyle wspaniałych historii i opowieści – na wszystkie Was serdecznie zapraszamy! 

Grupa ogólnopolska: Michał Drzewek, Gabriela Grzanka, Sebastian Kubicki, Oliwia Kwiatosz, Lilianna Leń, Zuzanna Łuszczki, Joanna Turek, Anna Wyjatek, Agnieszka Złotorowicz

Opieka artystyczna, reżyseria: Agata Obłąkowska
Scenariusz: Sebastian Kostera
Opieka nad uczestnikami: Oliwia Drozdowicz
Scenografia: Ewa Budnik
Wsparcie: Paulina Galanciak-Ilczyszyn

 


O wystawie Głosy w deltach małych rzek:


Wystawa Głosy w deltach małych rzek jest efektem bycia razem w procesie artystycznym. Procesie, który czasem bywa trudny i wymaga od nas odsłonięcia się przed innymi. Opowiedzenia o naszych potrzebach, podzielenia się emocjami i bycia szczerym z innymi oraz – co być może jest najtrudniejsze – ze sobą.

Czy praca artystyczna, poruszająca nasze najgłębsze emocje, zwracająca nas nieustannie “do siebie” to sytuacja, w której da się zachować uważność i szacunek na indywidualne potrzeby pozostałych uczestników grupy i ich twórczość? 

Relacja “bycia w grupie” i jednocześnie pozostawania jednostką jest tematem przewodnim wystawy, ale także podsumowaniem procesu, który przeszliśmy razem. 

Głosy w deltach małych rzek jest także opowieścią o odsłanianiu się. Odkrywaniu kolejnych warstw, którymi obudowane są nasze osobowości i dopuszczania do siebie bliskich osób.

Zapraszamy Was na tę wyjątkową, grupową wystawę. Połączenie różnych punktów widzenia, charakterów i energii twórczych.

 


Grupa wrocławska: Bożena Aleksandrowicz, Anna Bajko, Anna Chorążykiewicz, Hanna Chorążykiewicz, Kamila Chyziak, Bartosz Cymbalista, Zuzanna Jakubanis, Paulina Kazimierak, Daria Kozica, Magdalena Krupa, Agnieszka Paczkowska, Artur Ślusarczyk, Paulina Wieczorek, Agnieszka Złotorowicz


Opieka artystyczna: Ewa Budnik, Paulina Galanciak-Ilczyszyn, Viktoriia Tofan
Produkcja: Oliwia Drozdowicz
Wsparcie: Agata Iżykowska, Agata Rosiak


***

Organizator: Fundacja TIFF Collective / Be Together – integracja i sztuka

Partnerami projektu są: Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej
Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Villa Greta Pensjonat i Restauracja slow-food, Stowarzyszenie „Ostoja” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej, Fundacja Katarynka

Patronat medialny: Radio RAM

 
Projekt dofinansowano ze środków Gminy Wrocław oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji.

 

 

 

Be Together – integracja i sztuka
www.be-together.pl | www.facebook.com/betogetherprojekt


kontakt prasowy: 

Klementyna Sęga

[email protected]

tel. 663 625 184

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować